• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy warto zmieniać nawyki pisania na klawiaturze?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
1,115 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2016 w Sprzęt komputerowy przez iozeke Obywatel (1,820 p.)

Cześć.

Dzisiaj chcąc poprawić prędkość pisania na klawiaturze pobrałem jakiś program do nauki bezwzrokowego pisania (głównie po to, aby ćwiczyć przepisywanie tekstu). z ciekawości zajrzałem też na układ palców na klawiaturze. niby nic nowego. spróbowałem ułożyć palce w ten sposób i zaczłąłem pisać.. koszmar.. najgorzej jest z lewą ręką. to przyzwyczajenie do wasd z gier..

Mój układ palców lewej ręki to CAPS, A, S, D, natomiast prawego kciuka w ogóle nie używam (spację wciskam wskazującym surprise)

Moje pytanie:
Czy warto przełamywać kilkuletnie przyzwyczajenie, czy pozostać przy wyuczonym już ułożeniu?

No bo przecież człowiek nie uczy się chodzić na nowo :P

Dodam, że chciałem zacząć trenować szybkie pisanie do zawodów pisania bezwzrokowego, ale jestem też programistą, więc chyba nie muszę tłumaczyć istoty sytuacji.

6 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 2 marca 2016 przez Wojtek Wiedeński Bywalec (2,460 p.)
Zostań przy swoim, jeżeli jest CI teraz wygodniej. Nikt w przyszłości nie będzie od ciebie wymagał żebyś napisał ileś znaków w określonym czasie w rozmowie kwalifikacyjnej. Tylko umiejetnosci cie zweryfikuja.

Piona!
0 głosów
odpowiedź 24 lutego 2016 przez niezalogowany
Jest to wygodne. ale nie powiedziałbym że konieczne, z czasem i tak sobie wyrobisz odpowiedni styl.
komentarz 24 lutego 2016 przez iozeke Obywatel (1,820 p.)

z czasem? mam 16 lat i używam komputera od 10 cheeky piszę już dosyć szybko (321 znaków na minutę). Jeśli nie zmienię nawyków teraz, to za dziesieć lat może to już być praktycznie niemożliwe.

komentarz 24 lutego 2016 przez niezalogowany
Ale nie wydaje mi się, żebyś długo programował. Ja nigdy nie korzystałem z takich kursów i nie mam problemów z pisaniem bez patrzenia na klawiaturę, jednak nie jest to mi jakoś specjalnie potrzebne (a programuję od pewnie 5 lat), znaczny skok wydajności jest odczuwalny dopiero od momentu, gdy przestajesz używać myszki (czy to zmieniania kart, kompilacji, tworzenia nowych rzeczy).

Jasne warto się zacząć przestawiać, ale nie musisz tego robić z dnia na dzień, małymi krokami
komentarz 24 lutego 2016 przez iozeke Obywatel (1,820 p.)
o to chodzi, żę piszę bezwzrokowo, ale inaczej, niż uczą programy do szybkiego pisania. czyt. "Mój układ palców lewej ręki to CAPS, A, S, D, natomiast prawego kciuka w ogóle nie używam (spację wciskam wskazującym surprise)"

jeśli chodzi o skróty kalwiszowe to w pełni popieram Twoje zdanie - potrafię ich używać i zaoszczędzam dzięki temu bardzo dużo czasu

moje pytanie więc powinno brzmieć - Czy własny układ palców na klawiaturze jest zły?
komentarz 24 lutego 2016 przez niezalogowany
Wątpię, możliwe że proponowany pozwala odczuwać lepszy komfort przy dłuższym pisaniu, ale skoro dobrze się odnajdujesz na tym co piszesz aktualnie, to raczej nie ma sensu go zmieniać ;)
0 głosów
odpowiedź 2 marca 2016 przez MCPlayG Użytkownik (840 p.)
Jeżeli piszesz szybko, jest ci tak wygodnie, to po co to zmieniać? :)
0 głosów
odpowiedź 2 marca 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Ten tekst jest pisany bez patrzenia się na klawiature, jak na moje to trza znaleźć pierwszy klawisz, a potem jakoś idzie.

- Kurde, klawiaturę, a nie klawiature. Cóż, bywa.

 Powiem Ci że nie potrzeba większych programów do nauki pisania bez-wzrokowego, wystarczy dziewczyna, fajna, z którą mógłbyś popisać parę godzin.

 Ja tak się nauczyłem ortografii, przez autokorektę, no i zawsze czytam to, co napisałem, przed wysłaniem. Ciekawe, nie potrafię wymienić liter od q do m na klawiaturze, po kolei, ale moje palce jakoś to potrafią - Nie mówię tu o samym klikaniu q, w, e, r, t, y itd... A o to, iż potrafimy pisać całe zdania, nawet poprawiając błędy, choć nie widzimy co piszemy.

Mózg to coś niezwykłego...

Anyway, powodzenia w konkursie. Życzę Ci, abyś go wygrał. :)
0 głosów
odpowiedź 2 marca 2016 przez Matheyas Obywatel (1,520 p.)
Powiem Ci że miałem podobny problem, ale gdy kupiłem pewną klawiaturę to.... ona sama mnie prowadzi. Nie wiem ile robię znaków na minutę. Natomiast wiem, że mogę pisać i oglądać film z drugim monitorze. Swoją drogą klawiaturka jest niesamowicie wygodna, dziwna i wydajna... Jedyny minus to taki, że jest duża.

Ms ergo 4000
0 głosów
odpowiedź 6 marca 2016 przez Wiktord48 Początkujący (380 p.)
Najlepiej żeby było ci wygodnie ale jak chcesz nauczyć się szybko pisać graj w gry to ogarniesz gdzie jest jaki przycisk

Podobne pytania

+1 głos
6 odpowiedzi 2,246 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 794 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2017 w Offtop przez Maniti Obywatel (1,220 p.)
+4 głosów
2 odpowiedzi 861 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2018 w Nasze poradniki przez lis222 Nowicjusz (180 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...