• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena pierwszej strony

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
273 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2016 w Nasze projekty przez piotr13 Nowicjusz (130 p.)

Witajcie!

Od mniej więcej początku lutego zacząłem interesować się pisaniem stron w html-u. Projekt, który dzisiaj chciałbym wam przedstawić to efekt moich dotychczasowych prac. Jest to strona internetowa nowo otwartej restauracji, którą w niedługim czasie chciałbym zamieścić na jakiejś normalnej domenie. Najpierw jednak proszę o komentarz, krytykę i ocenę. Mam też kilka pytań:

- jak najlepiej zrealizować pokaz slajdów w galerii, aby zdjęcia dobrze się prezentowały, a nie tak jak dotychczas np. szyjka butelki?

- czy również doświadczacie problemu, że po wejściu na stronę, następnie przejściu na kilka sekund do innej karty w przeglądarce i powrotu do mojej strony zamiast wyświetlania się galerii przez kilka sekund na ekranie widnieje menu, a dopiero potem wszystko wraca do normy?

Dziękuję bardzo za wszelkie uwagi i wskazówki!

link: http://piotrp13.cba.pl

6 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 24 lutego 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Strona dobra, ale w MENU jak najeżdżamy na np. Woda mineralna kursor zmienia się w pointer, a linku nie ma :(
komentarz 24 lutego 2016 przez piotr13 Nowicjusz (130 p.)
Poprawione :)
0 głosów
odpowiedź 24 lutego 2016 przez kali095 Nowicjusz (180 p.)
Poszukaj troszkę "mniej pokręconej" czcionki, bo można dostać oczopląsu. Strona ładna, tylko ten font przeszkadza
0 głosów
odpowiedź 24 lutego 2016 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
Widzę, że wiesz co to listy, (ul li itd.) więc zacznij ich używać w nawigacji (Po lewej stronie) Wiem, że może jest to "głupie" ale za każdym razem ktoś Ci pewnie to będzie wypominał. Menu to LISTA linków.

Zacznij używać tagów/elementów z HTML5. Np. dla nawigacji możesz użyć <nav>. Podałbym link do listy takich tagów, ale boję się, że ktoś mi powie, że w3s jest takie i takie. Więc polecam wpisać w google HTML5 tags i o każdym z osobna szukać informacji (Kiedy ich używać itd.) na developer.mozilla.org

Cursor: pointer jest raczej używany gdy gdzieś jest link/interakcja. Polecam usunąć ten kursor z "podstrony" menu
0 głosów
odpowiedź 24 lutego 2016 przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)

Hej,

Strona fajna. Jedynie co mi się nie podoba to zdjęcia w galerii. Dziwnie kadrują się na różnych rozdzielczościach i ma się wrażenie, że czegoś brakuje na zdjęciu. Niektóre zdjęcia wyglądają na rozmazane, psuje to trochę efekt. 

komentarz 24 lutego 2016 przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)
edycja 24 lutego 2016 przez mowmiheniek
I jeszcze czcionka w menu. Chwilę się zastanawiałem co to jest: pizza na biato.

Po chwili się zorientowałem, że to pizza na biało.

Ps. Co to znaczy, że pizza jest na biało?
komentarz 24 lutego 2016 przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)

Zobacz jak wygląda u mnie menu:

0 głosów
odpowiedź 24 lutego 2016 przez Dzemtenjem Bywalec (2,660 p.)
Również jestem początkujący, więc bardziej wizualnie mogę podpowiedzieć:

- w nawigacji przy hoverze "galerii" znika border górny i dolny, w pozostałych opcjach zostaje górny border

- mianiaturki "gitara" i "flaga" przysłaniają tekst

- z tego co wypisują bardziej doświadczeni ode mnie, nie powinno się stylować za pomocą id, tylko class

Ale ogólnie czadowo :)
komentarz 24 lutego 2016 przez piotr13 Nowicjusz (130 p.)
Zdaje się, że problem z nakładaniem się tekstu na grafikę już rozwiązałem. Czy problem nadal u Ciebie występuje? Na jakiej pracujesz rozdzielczości?
komentarz 24 lutego 2016 przez Dzemtenjem Bywalec (2,660 p.)
Zgadza się, już działa w porządku :) miałem otwartą Twoją stronę w zakładce widocznie jeszcze przed tą zmianą, teraz śmiga
0 głosów
odpowiedź 24 lutego 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
  • Twoja strona nie uzywa znacznikow html5
  • Łączysz html z js
  •  <meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=edge,chrome=1"> jest znacznikiem http, a nie html
  • scripty umieszczaj przed </body>
  • nie normalizujesz/resetujesz css
  • logo jest zawsze nagłówkiem strony i linkiem 
  • Stosuj mądrze alt=""; do ozdobników ustawiaj pusty
  • Cały czas coś się rozjeżdża
  • Nie uzwaj id do stylizowania
komentarz 24 lutego 2016 przez piotr13 Nowicjusz (130 p.)
Co masz na myśli pisząc, że cały czas coś się rozjeżdża?

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 307 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2020 w Nasze projekty przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
+4 głosów
1 odpowiedź 291 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2017 w Nasze projekty przez mikolajc Nowicjusz (160 p.)
+8 głosów
10 odpowiedzi 777 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...