• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przesuwanie w tablicy dynamicznej

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
240 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2016 w C i C++ przez KTK Nowicjusz (150 p.)
Witam wszystkich,

mam taki mały problem z  zadaniem ze SPOJ'a. Gdy kompiluje program na kompie wszystko jest ok, ale spoj nie chce go przyjąć. Ktos wie gdzie moglem popełnić błąd?

Oto zadanie:

http://pl.spoj.com/problems/PP0602D/

a oto mój kod:

https://ideone.com/tnzW68

Pozdrawiam Krzysiek

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 lutego 2016 przez redvine Użytkownik (960 p.)
wybrane 23 lutego 2016 przez KTK
 
Najlepsza
Treść zadania:

"Najpierw dwie liczby n i k takie, że 1 < k < n < 10000, a następnie w kolejnym wierszu n liczb."

W twoim rozwiązaniu zakładasz że n < k. Pomyliłeś kolejność liczb.
komentarz 23 lutego 2016 przez KTK Nowicjusz (150 p.)
Wielkie dzięki, taka głupota a siedziałem nad tym chyba z godzinę :)
0 głosów
odpowiedź 23 lutego 2016 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
Twój program się kompiluje, ale problem następuje w tym, że popełniasz w którymś miejscu segmentation false. Później spróbuję sprawdzić gdzie i dam odpowiedź.
komentarz 23 lutego 2016 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
Juz mam. Zaznaczasz, że tablica ma być n+1 elementowa, a skoro tablica indeksuje się od 0 to jest to o jedna komórka za dużo. Samo n jest wystarczające. Ale ta zmiana nie rozwiąże już poprawnie zadania na spoju. Musisz zmienić dalej kod i jeszcze się trochę nad nim pogłowić ;)
komentarz 23 lutego 2016 przez KTK Nowicjusz (150 p.)
Celowo nie wykorzystałem zerowej pozycji tablicy żeby z warunkami się nie pogubić. Moim zdaniem to nie błąd. Poza tym po zamianie wczytywanie k i n poszło od razu. Tobie też dzięki za chęci :)
komentarz 23 lutego 2016 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
Przekopiowałem kod na SPOJa i dlatego wtedy wyskakiwał błąd, a nie błąd pamięci :D

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,802 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2016 w C i C++ przez sakro95 Nowicjusz (170 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 1,413 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2016 w C i C++ przez Avalon Obywatel (1,130 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 335 wizyt
pytanie zadane 6 września 2017 w C i C++ przez Provokator5 Początkujący (450 p.)

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...