• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaką szkołę powinienem wybrać (woj. Lubuskie)

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
363 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Domekzcpp Początkujący (360 p.)

Dzień dobry,

Zastanawiam się nad wyborem szkoły ponad gimnazjalnej, myślę nad technikum informatycznym oraz nad liceum z profilem ang-inf albo mat-inf. Chciał bym abyście podali mi najlepsze (z najwyższym poziomem edukacyjnym) szkoły w okolicy woj. lubuskiego  może być też dalej  a najlepiej w Poznaniu. Mam jeszcze dość sporo czasu do pójścia do szkoły średniej więc możecie mi też podać co bym mógł się uczyć już teraz w domu :) 

Z góry dziękuje za udzielenie odpowiedzi ^_^

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 lutego 2016 przez kmieciak_m Mądrala (7,450 p.)
http://www.p-programowanie.pl/studia/przygotowanie-do-studiow-informatycznych/#more-707

Niech nie odstraszy Cię temat artykułu, bo mimo iż jest on poświęcony przygotowaniem do studiów informatycznych znajdziesz w nim porównanie liceum i technikum.
komentarz 23 lutego 2016 przez Domekzcpp Początkujący (360 p.)
Artykuł bardzo pomocny i ciekawy, ale nie wiesz gdzie można znaleść jakąś listę szkół tego typu jak napisałem w pytaniu ?
komentarz 23 lutego 2016 przez Domekzcpp Początkujący (360 p.)
,ale nie ma żadnych liceów informatycznych ani technikum :/
0 głosów
odpowiedź 23 lutego 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
komentarz 23 lutego 2016 przez Domekzcpp Początkujący (360 p.)
Przejrzałem wszystkie linki i nie znalazłem ani jednego w którym ktoś podałby konkretną szkołę ;)
komentarz 23 lutego 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

myślę nad technikum informatycznym oraz nad liceum z profilem ang-inf albo mat-inf.

Dowiedź się dwóch rzeczy:

  • czy chcesz iść w stronę Informatyki/Elektroniki
  • jakie przedmioty są w określonych klasach/profilach w szkołach, do których planujesz iść (może na stronach tych szkół znajdziesz przedmioty realizowane w danych klasach)

W zależności, która szkoła: Technikum czy Liceum, będzie miała więcej przedmiotów, które Ciebie interesują, to tam możesz iść.

możecie mi też podać co bym mógł się uczyć już teraz w domu 

To zależy co Cie interesuje, co chcesz robić w przyszłości?

0 głosów
odpowiedź 25 lutego 2016 przez T.Żurawski Początkujący (290 p.)

Cześć,

Ja jestem z Gorzowa Wlkp. i wyemigrowałem do Wrocławia. Jestem na 2 semestrze informatyki na wydziale elektroniki, z tego co wiem w Gorzowie jest Elektryk(http://zsegw.pl/) podobno trzyma poziom i podejrzewam że będziesz miał po nim podstawową wiedzę informatyczną, ale jeśli chcesz iść na studia to polecił bym solidne liceum o profilu matematycznym. Ja ukończyłem 3 LO o profilu mat-geo, ale miałem świetna nauczycielkę od fizyki i informatyki. Problem polega na tym że musisz mieć bardzo dobrze napisaną maturę z rozszerzonej matmy i informatyki/fizyki (http://rekrutacja.pwr.edu.pl/field-of-study/informatyka-i-stopnia-stacjonarne-wroclaw-wydzial-elektroniki/). Progi są wysokie (http://rekrutacja.pwr.edu.pl/rekrutacja-letnia/rekrutacja-krok-po-kroku/progi-punktowe/studia-stacjonarne-i-stopnia/), ale samo dostanie się nie gwarantuje sukcesu. Przez pierwszy rok ludzie odpadają przez analizę, algebrę, rachunki prawdopodobieństwa, matematykę dyskretną (Sama matma) oblewają również fizykę i miernictwo. Samo programowanie większości ludziom nie sprawia problemu, a nauka zaczyna się od podstaw(nie musisz posiadać wiedzy z technikum informatycznego).

 

Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 518 wizyt
pytanie zadane 6 września 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez maciekwo Początkujący (250 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 672 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez NTXFN Gaduła (3,430 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 290 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...