• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Optymalizacja gotowej strony do różnych przeglądarek.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
203 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2016 w HTML i CSS przez artimal Gaduła (4,800 p.)
Witam, stworzyłem serwis internetowy www.mathmaster.pl i niestety tworzyłem go tylko na Chrome nie myśląc o innych przeglądarkach... Już w Firefoxie widzę, że jest nieciekawie, znajomy mówił, że Edge to już totalna porażka. Czy jeśli projekt jest już zrealizowany to da się jakoś sprawnie i bezpiecznie zoptymalizować to wszystko pod najpopularniejsze przeglądarki? Czy są jakieś skrypty automatycznie wyszukujące niedogodności i proponujące rozwiązania? Czy da się jakoś to teraz naprawić czy już raczej ketchup po frytkach? :)
Pozdrawiam

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 22 lutego 2016 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
wybrane 22 lutego 2016 przez artimal
 
Najlepsza
Chyba nadal kod strony możesz edytować, więc jaki problem?
Jeżeli chodzi o css to możesz "zoptymalizować" kod [np. dodać przedrostki (-webkit-,-moz-)] używając jakiegoś autoprefixera np. https://autoprefixer.github.io/

Co musisz zmienić:
- Sekcje mają takie same id.
- Na mniejszych urządzeniach [rozszerzeniach] w ogóle nie widać co jest napisane. [Strona nie jest responsywna]

Co warto zmienić:
- Nie można zaznaczać tekstu. Ja mam taki po prostu nawyk, że czasami lubię sobie pozaznaczać tekst, który czytam :)
- Aby na urządzeniach mobilnych była możliwość zmiany "strony" jeżeli przejedziemy palcem np. od lewej do prawej strony. [Teraz działa tylko w górę, dół]
0 głosów
odpowiedź 22 lutego 2016 przez SebekChlebek Stary wyjadacz (11,290 p.)
Strony główne i przechodzenie na Firefoxie dobrze działają;)

Nie ma się czym martwić.
komentarz 22 lutego 2016 przez artimal Gaduła (4,800 p.)
Jak się przyglądam to w Firefoxie pojawiają się nadmierne cienie, kółeczka w polu wpisywania hasła jakieś wielkie, a po rejestracji ikonki przy polach do wpisywania się przesuwają do lewego górnego rogu...
komentarz 22 lutego 2016 przez SebekChlebek Stary wyjadacz (11,290 p.)

Może nie aktualna wersja Firefoxa lub Flasha(? nie wiem czy jest potrzebny)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 170 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 412 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2017 w HTML i CSS przez Michał Bartnik Początkujący (440 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 156 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...