• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Nieautoryzowane wejście na konto gmail

Object Storage Arubacloud
+1 głos
624 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez senor_muerto Nowicjusz (160 p.)
zamknięte 22 lutego 2016 przez HaKIM
Kilka dni temu zauważyłem, że ktoś logował się z innego komputera na moje konto gmail (bez jakiejkolwiek mojej zgody i jakichkolwiek moich uprawnień) a zobaczyłem to podczas wyświetlania zalogowanych urządzeń. Najgorsze w tym wszystkim, że jest to (a raczej była) osoba bardzo zaufana (tak na marginesie moje zaufanie straciła już bezpowrotnie )..

Będąc w Polsce korzystałem z laptopa tej osoby i logowałem się z automatycznym uzupełnianiem hasła i co więcej na pytanie czy jest to zaufana maszyna zaznaczyłem na tak (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, że na laptopie jest system Linux). Jestem obecnie poza granicami kraju i widząc te nieautoryzowane wejście, natychmiast zmieniłem hasło. Ku mojemu zdziwieniu dzień później znowu nastąpiło logowanie.

Postanowiłem podjąć kolejne zaradcze kroki takie jak: zresetowanie synchronizacji urządzeń  i weryfikację dwuetapową. Czy w ten sposób będę mógł zabezpieczyć odpowiednio moje konto ? Czy ta osoba może nadal próbować wejść na konto skoro było zaznaczone na laptopie - maszyna zaufana ? Prosiłbym o wyjaśnienie czy jest jakaś możliwość aby mieć pewność , że dane urządzenie nie jest w żaden sposób połączone nadal z moim kontem i moim nowym hasłem ? Pozdrawiam
komentarz zamknięcia: "To właśnie było to, czego szukałem, naprawdę. Dziękuje za pomoc. " - Temat zamykam.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 22 lutego 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
wybrane 22 lutego 2016 przez HaKIM
 
Najlepsza

Postanowiłem podjąć kolejne zaradcze kroki takie jak: zresetowanie synchronizacji urządzeń  i weryfikację dwuetapową. Czy w ten sposób będę mógł zabezpieczyć odpowiednio moje konto ? 

Podaj mi Twoje hasło, a się przekonamy :P. Tak na serio, jeżeli maszyna jest uważana za zaufaną, a osoba zna hasło, nie musi wpisywać klucza weryfikacyjnego. Aby wylogować się ze wszystkich kont Google, należy przejść do Gmaila, przeiwnąć na dół - w prawym rogu jest takie coś jak "Szczegóły" <- następnie tam możesz kliknąć "wyloguj mnie ze wszystkich sesji". Teraz konto jest zalogwany tylko w miejscu gdzie to kliknąłeś, a jeżeli typek zna hasło - nie sądze aby mógł się zalogować.
 

Jeżeli jednak rzeczywiście masz jeszcze jakieś obawy, możesz przejrzeć zabezpieczenia swojego konta, klikając na ikonę avataru i tam wybierając "moje konto" - znajdziesz tam rzeczy związane z bezpieczeństwem.

komentarz 22 lutego 2016 przez senor_muerto Nowicjusz (160 p.)
edycja 22 lutego 2016 przez senor_muerto

To właśnie było to, czego szukałem, naprawdę. Dziękuje za pomoc.

Niestety, tutaj do mojej sytuacji idealnie pasują słowa Kevina Mitnicka: "Łamałem ludzi, nie hasła". Cóż nauczyło mnie to jednego , nie ufaj nawet swojemu cieniowi.

To zdarzenie jednak spowodowało, że zaczynam uczyć się od postaw sieci i zabezpieczeń w internecie.

Co do oddawania hasła smiley już sobie sprawdziłem na moim drugim komputerze, weryfikacja dwuetapowa działa bez problemu. Jedynie miałem obawy co do zaufanej maszyny. Sądzę, że podane przez Ciebie rozwiązanie powinno "załatwić" problem.

(tak na marginesie to nie był "typek" ale niestety bardzo dobra przyjaciółka - a więc panowie miejcie się na baczności).

Jeszcze raz serdecznie dziękuję. Pozdrawiam

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 420 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 323 wizyt

92,565 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,598 komentarzy

61,949 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...