• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bootloader pomocy!

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,433 wizyt
pytanie zadane 21 lutego 2016 w Urządzenia mobilne przez Radekoslaw123 Gaduła (3,080 p.)
Na Sony Xperia J mam w Service Menu "Bootloader unlock allowed: no", mam sim-lock od Orange, da się jakoś to pominąć, umie ktoś? Bardzo mi to przeszkadza bo tam swap nie działa na stockowym kernelu ;/ I pytanie co by się stało gdybym nawet jak by był ten Bootloader unlock allowed: no spróbował włączyć Bootloader w telefonie, wpadnie w bootlopa? Czy co się stanie

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 lutego 2016 przez Damian11131 Stary wyjadacz (13,490 p.)
Są programy służące do zdejmowania simlocków, czy działają- nie wiem, jeśli nie chcesz ryzykować to w komisie Orange za opłatą zdejmą simlocka. Włączyć bootloader? Zapewne chodziło ci o słowo odblokować i chyba uceglisz telefon próbując odblokować go ręcznie, gdy nie ma możliwości jego odblokowania, lecz możesz oddać telefon do jakiegoś serwisu i tam za drobną opłatą odblokują go (chyba wtedy nie musisz nawet zdejmować simlocka).
komentarz 21 lutego 2016 przez Radekoslaw123 Gaduła (3,080 p.)
Po zdjęciu simlocka zmieni się na yes? O.o
komentarz 21 lutego 2016 przez Damian11131 Stary wyjadacz (13,490 p.)
Simlock blokuje dostęp do tzw. trybu fastboot. W tym trybie uruchamiasz telefon żeby odblokować bootloader, czy wgrać kernel.
komentarz 21 lutego 2016 przez Radekoslaw123 Gaduła (3,080 p.)
Ale bez Bootloadera oczywiście w domu nie zdejmiesz simlocka :X
komentarz 21 lutego 2016 przez Damian11131 Stary wyjadacz (13,490 p.)
Co ma piernik do wiatraka? Programy o którch wcześniej wspomniałem generują kod (chyba trzeba podać numer IMEI telefonu), który później wpisujesz w telefonie i wyłączasz (czy tam zdejmujesz) simlocka. To chyba nawet nie wymaga roota, ale nie wiem dokładnie bo nigdy z takich programów nie korzystałem.
0 głosów
odpowiedź 26 marca 2016 przez Warcin Mójcik Użytkownik (730 p.)
Szczerze mówiąc raczej nie wejdziesz do niego, Orange właśnie założyło tą blokadę i najprędzej oni ją zdejmą. Oczywiście za opłatą bo jakby inaczej..... Chyba że masz koniec umowy z tym telefonem to napewno mogą simlocka zdjąć za darmo ale bootloader to nie jestem pewny. Ale jesli przejdziesz przez to powinieneś bez problemu wejść w bootloader.
–1 głos
odpowiedź 21 lutego 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Z tego co się orientuje, to telefony od Orange mają zablokowany Bootloader - a przynajmniej jeszcze kilka lat temu miały - dlatego nie nie można sobie tam zmienić kernela, chyba że dasz komuś w serwisie i za opłatą to zrobi (licz się z utratą gwarancji). Polecam poczytać http://forum.android.com.pl/forum/631-sony-xperia-j-st26i/ oraz http://forum.xda-developers.com/xperia-j-e

W każdym razie wujek Google na pewno wie coś więcej:

https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=xperia%20j%20bootloader%20unlock%20allowed%20no
komentarz 21 lutego 2016 przez Radekoslaw123 Gaduła (3,080 p.)
Już i tak nie mam co liczyć na gwarancję, po włączeniu trybu debugowania, i zrootowania telefona :)
komentarz 21 lutego 2016 przez Radekoslaw123 Gaduła (3,080 p.)
A wiesz co się może stać po unlockowaniu bootloadera kiedy będzie bootloader unlock allowed no?
komentarz 21 lutego 2016 przez Damian11131 Stary wyjadacz (13,490 p.)
Po sflashowaniu oryginalnego softu od producenta gwarancja odzyskuje swoją ważność (tyczy się również softów brandowanych przez operatora).
komentarz 21 lutego 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

uż i tak nie mam co liczyć na gwarancję, po włączeniu trybu debugowania, i zrootowania telefona

Tryb debugowania to jest opcja w systemie dostępna dla każdego - znajduje się w menu telefonu gdzieś w kategorii "narzędzia dla deweloperów" - i jeśli w gwarancji nie ma zapisu, że użycie tej opcji powoduje utratę gwarancji, to użytkowanie tego trybu (czy też opcji) nie spowoduje utraty gwarancji.

Rootowanie telefonu w 90% przypadków nie powoduje utraty gwarancji, a także jeśli "uceglisz" telefon w trakcie rootowania, to w 90% przypadków po flashu telefon będzie dalej żył. Gwarancji raczej nie utracisz, ponieważ gdy coś się zepsuje to zawsze możesz odrootować telefon zanim go oddasz do naprawy. Wtedy jeśli w serwisie będzie się chciało pracownikom zaglądać w logi, to mogą zobaczyć że root był. Nie wiem tylko dwóch rzeczy: - czy mają oni obowiązek tam zajrzeć, - czy jest możliwość "wyczyszczenia" logów zawierających informacje że uzyskałeś dostęp do roota. Kiedyś czytałem na forum.android.com.pl, że po odrootowaniu telefonu raczej w serwisie tego nie wykryją. Bo rootowanie to po prostu uzyskanie dostępu do konta root w telefonie (Android opiera się na Linuxie, a więc root to użytkownik główny, taki jakby admin, z którego poziomu możesz robić praktycznie wszystko z systemem).

Natomiast łamanie/otwieranie (czy jak to się nazywa) bootloadera to już głębsza ingerencja w soft i może to skończyć się nieodwracalnym ucegleniem telefonu. Stąd masz na forach ostrzeżenia na czerwono, że robisz to na własną odpowiedzialność (w tematach z rootowaniem też są takie ostrzeżenia, ale ten proces jest mniej inwazyjny i odwracalny).

A wiesz co się może stać po unlockowaniu bootloadera kiedy będzie bootloader unlock allowed no?

Nie mam pojęcia, bo nigdy nie robiłem nic w związku z bootloaderem w telefonie. Jedynie rootowałem telefon chyba 2-3 razy. Ale, jak wspomniałem, raczej tego bootloadera nie otworzysz, bo Orange (albo SONY) zakładało swego czasu blokady na to. Nie wiem jak jest z obecnymi telefonami, Twój jest z 2012 roku, a więc z okresu w którym telefony z Orange miały zamknięty bootloader - dlatego Cię o tym informuję.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 267 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 437 wizyt
pytanie zadane 14 marca 2017 w Urządzenia mobilne przez vegettossj4 Początkujący (480 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 98 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2016 w Urządzenia mobilne przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...