• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy moje działanie to Slight Edge ?

Object Storage Arubacloud
+8 głosów
799 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Mariusz Szczerbal Użytkownik (580 p.)
Postanowiłem sobie, że codziennie będę uczył się programowania i technologii webowych 45 min dziennie, czyli w sumie 90 minut dziennie. Obecnie robię tak już 2 msc. Czy jest szansa, że po 2-5 latach będę już specjalistą w tych dziedzinach, czy lepiej ten czas wydłużyć np: do 1h ?

10 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2015 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)
Moim zdaniem jesteś na dobrej drodzę. Myślę, że bardziej niż czas poświęcany codziennie na naukę (nie przesadź, żeby się nie zniechęcić) liczy się systematyczność i STAŁY PROGRESS - codzienna nauka czegoś nowego.

Z początku jak na filmie o SLIGHT EDGE linia idzie poziomo, ale gdy poznasz wystarczająco dużo zagadnień z programowania, linia pójdzie ostro w górę (będziesz w stanie z wielu małych klocków, zbudować prawie wszystko).

Nie należy też zaniedbywać innych obszarów życia jak relacje międzyludzkie, czy zdrowie. Doba ma tylko 24h.
+2 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Bardzo dobru wybór.
Tak właśnie działa Slide Edge.
Zawsze zobacz na swoje działania z perspektywy czasu, zobacz ile w tym czasie osiągnąłeś, ile się nauczyłeś, co należy usprawnić aby nauka była bardziej efektywa.
Wprowadzaj zmiany, zobacz co się bardziej sprawdza a co nie.
Wówczas dostajesz klarowną odpowiedź ile czasu musisz na to dane zagadnienie poświęcić.

Pozdrawiam :)
+2 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2015 przez Asasynek Obywatel (1,430 p.)
Tak, dobrze postępujesz, jeśli wytrwasz te 5 lat (i potem jeszcze dłużej, bo tego nikt nie umie w 100%), to na pewno będziesz specjalistą. Co do wydłużania czasu, to nie jest to konieczne, z czasem możesz co nieco poświęcić więcej czasu, ponieważ będziesz już w tym bardziej zaawansowany i łatwiej Ci będzie się nauczyć czegoś nowego. Najważniejsze, by utrzymywać wcześniej przyjętą granicę. Jeśli raz za dużo przyjmiesz informacji, to potem ich nie ogarniesz i tylko się zniechęcisz. Oczywiście nie zawsze musisz czegoś nowego się uczyć - staraj się też czasem powtarzać nauczoną kiedyś wiedzę, bo inaczej ją zapomnisz. Oczywiście nauki nie pójdą całkowicie w las, jednak bez powtórzeń naprawdę częściowo się rozkruszą, ale jak Ty weźmiesz się za to do końca raz a dobrze, czyli systematycznie tak jak teraz to robisz, to nie będziesz miał żadnych problemów.
+1 głos
odpowiedź 18 kwietnia 2015 przez Aress Mądrala (6,410 p.)
z czasem mozesz wydluzyc czas sobie np do 1h tylko nie zrob tego tak zeby nie zniechecilo cie.

specjalista hmm trudno powiedziec ale mysle ze szansa taka jest .

naprawde zalezy co bedziesz np czytal, cwiczyl i co pisal
+1 głos
odpowiedź 18 kwietnia 2015 przez niezalogowany

Moim zdaniem Tak!

Sam uczę się w podobny sposób programowania i podstaw elektrotechniki. Biorąc pod uwagę, że zostało mi jeszcze kilka dobrych lat do studiów (rocznik 2000), mam nadzieję, iż też kiedyś będę dobry w swojej dziedzinie. Docelowo kształce się w kierunku robotyki smiley

komentarz 29 czerwca 2015 przez Maurycy0621 Bywalec (2,140 p.)
Także jestem rocznik 2000 :-) , aczkolwiek mnie bardziej ciągnie do programowania aplikacji (jak na razie C++ :-)
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez Mariusz Szczerbal Użytkownik (580 p.)
Super Panowie! Wielkie dzięki za pomoc! :)
0 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2015 przez M4tthew Gaduła (4,480 p.)
ja tam sie nie pierdziele, mam cos zrobic i to robie czasami zajmuje mi to bite 12 godzin czasami 17 jestem mega wykonczony ale nie lubie odkladac nic na drugi raz :D..
0 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2015 przez Mieszko I Stary wyjadacz (10,980 p.)
Tak. To jest właśnie Slight Edge.
0 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2015 przez Maurycy0621 Bywalec (2,140 p.)
Moim zdaniem, jeżeli systematycznie ćwiczysz te 45 czy 90 minut dziennie, ale po tym czasie nadal masz ochotę się pouczyć, to jak najbardziej warto przedłużyć sobie czas, aczkolwiek w moim przypadku działa to tak, że jeżeli po wydłużeniu sobie czasu temat zaczyna mnie nużyć, albo robię się zmęczony, to sobie daruje, i rozpoczynam naukę następnego dnia, poniważ taka nauka nie przynosi mi frajdy, a także nie skupiam się na najważniejszych zagadnieniach, więc nadal jestem w tych sprawach "zielony", i wychodzi na to, że ten czas mogłem sobie inaczej rozplanować. Pozdrawiam.
0 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2015 przez sh1nen Obywatel (1,570 p.)
z mojego doświadczenia (krótkiego ale jednak ) to właśnie taki czas wykonywania wymienionych czynności może działać tylko na + , sam jestem dosyć zawziętą osobą i zacząłem od postanowienia że codziennie będe siedział 2-3h nad c++ , po jakiś 2 tygodniach zaczęły sie 2-3 dniowe przerwy bo po prostu natłok wiedzy jaki chciałem ogarnąć doprowadził jedynie do zniechęcenia do nauki . Małe kroki, długi okres czasu .

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 537 wizyt
+4 głosów
5 odpowiedzi 924 wizyt
+1 głos
5 odpowiedzi 2,970 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia 2015 w Offtop przez bard10 Nowicjusz (140 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...