• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Java - ksiazka/kurs dla poczatkujacych

Object Storage Arubacloud
+1 głos
2,517 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2016 w Java przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Jak w temacie. Poszukuję jakiejś książki do nauki javy, najlepiej napisanej w miarę zrozumiałym językiem. Zastanawiam się nad Java. Podstawy. Wydanie IX. Głównie dlatego, że jest w miarę aktualna (2014). Opłaca się ją zamówić, czy jest jakaś inna? Znacie może jakieś Polskie Kursy na YT? Głównie planuje w życiu pisać aplikacje mobilne. Z góry przepraszam, za powielanie wątku, ale sporo wątków odnośnie książki, są już dość stare.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 20 lutego 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Masz doświadczenie z programowaniem? Jeśli nie to polecam Rusz głową! Java. Wszystko wytłumaczone krok po kroku. Jeśli chcesz się nauczyć podstaw to nie patrz na rok itp bo podstawy zawsze są takie same. Składnia się raczej nie zmienia.
komentarz 20 lutego 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Doświadczenie mam bardzo podstawowe. C++ umiem na bardzo słabym poziomie. Jave, umiem na podobnym poziomie co C++.
komentarz 20 lutego 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Jeśli C++ umiesz na podstawowym poziomie to radzę to zmienić przed Javą. Korzysta ona z o wiele bardziej skomplikowanej abstrakcji. Z samą Javą na tym poziomie będzie ciężko, a kiedy dojdzie Android i jego API to tylko się zniechęcisz. Moja rada:

  1. Kurs Obiektowy MZ
  2. Symfonia C++
  3. Java później Android
komentarz 20 lutego 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Wiem, że to ile czasu człowiek się uczy, to jest czynnik "jednostkowy", ale czy (tak na Pana oko) dałoby radę Te dwa punkty ogarnąć do maja?
komentarz 20 lutego 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Z palcem w ... smiley Pod warunkiem że się za to zabierzesz. konkretnie. 

komentarz 20 lutego 2016 przez niezalogowany
Może zamiast kursu MZ dałbym cpp0x (ponieważ są zadania do samodzielnego wykonania po każdej lekcji, większa pewność że dobrze zrozumiesz lekcje)

Czy się wyrobisz do maja? Jeżeli mówimy o początku maja to raczej małe szanse (chociaż znowu zależy jak bardzo będziesz się przykładał i jak dużo czasu poświęcisz)
komentarz 28 lutego 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Nie zakładając nowego tematu - Czy opłaca się oglądać wszystkie filmy z programowania obiektowego od p. Zelenta? Tzn. mam na myśli te w których zaczyna się programowanie w builderze, jeśli na jave docelowo chce się przesiąść?
komentarz 28 lutego 2016 przez niezalogowany
W takim razie na pewno nie, buildera (w wersji 6) nawet przy cpp odradzam.
+1 głos
odpowiedź 20 lutego 2016 przez niezalogowany
Podstawy programowania w dowolnym języku mają to do siebie że się szybko nie starzeją, więc nie widzę problemu żebyś skorzystał z poprzednich pytań (wątpię abyś pytania znalazł starsze niż te książka, nie jestem pewny czy to forum nie jest młodsze od tej książki)
komentarz 20 lutego 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Podstawy się może nie zmieniają, ale wydaje mi się, że te książki obejmują nie tylko te niezmienne podstawy ^.^

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 134 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2016 w Offtop przez natrov Gaduła (3,970 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 959 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2017 w Java przez LukasHardwares Początkujący (490 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 896 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...