Generalnie to: http://forum.pasja-informatyki.pl/90273/linkownia-zbior-powtarzajacych-sie-tematow?show=90273#q90273
Ale, widzę u Ciebie pewną nie tyle nieścisłość co chęć nauki wszystkiego naraz.
specjalizacje jaką wybrałem to sieci komputerowe
+
Najbardziej kręcą mnie sieci komputerowe stąd wybór mojej specjalizacji. (Jestem po technikum na kierunku teleinformatyk).
Czyli chcesz być sieciowcem? Możesz spróbować uzyskać certyfikat CISCO (nie wiem ile ich jest, ale co jakiś czas obija mi się o uszy, że jest minimum jeden - CCNA) http://www.cisco.wsti.pl/Certyfikaty-CISCO.html
Ale nie rozpędzaj się z certyfikatami: https://www.youtube.com/watch?v=Y3S3Wl9_5iw (obejrzyj cały, ale to co mam na myśli powiedziane jest mniej więcej w 3:25)
Istotną wadą studiów jest to o czym piszesz:
.Jednak tak naprawdę o sieciach na studiach zacznę się uczyć dopiero od tego semestru, do tej pory były zagadnienia bardziej ogólne.
Konkretnie, to na studiach nauczysz się głównie podstaw, co jest ok bo możesz rozejrzeć się w językach oraz technologiach i być może znaleźć swoje "powołanie". Jednak możesz mieć pecha i program studiów nie obejmie większości języków i technologii, które są pożądane na rynku IT, a więc musisz poznać je sam (Google, fora internetowe, Twitter, nawet tu na forum znajdziesz tematy z przydatnymi linkami http://forum.pasja-informatyki.pl/652/inspirujace-warte-zobaczenia-kanaly-na-youtube).
Później Twoim poście wymieniasz co już mniej więcej poznałeś: C++, Java, Assembler, SQL, HTML/CSS/JS - to wszystko nie zawsze ze sobą współgra i nie warto uczyć się wszystkiego co "wpadnie Ci w ręce". Możesz i w sumie to dobrze, znać podstawy większości rzeczy, ale specjalizuj się w czymś konkretnym. Jeśli Android to Java, dla iOS jest ObjC albo Swift. Jeśli kodzenie po stronie serwera to PHP/Ruby/Python/Java/C#, jeśli "przeglądarka" to HTML/CSS/JavaScript (dla JS jest też platforma node.JS, gdzie możesz kodować po stronie serwera w JavaScripcie). Jeśli grafik to Photoshopy :) Znajomość Linuxa może Ci się przydać, zwłaszcza do sieci i pracy jako administrator
Chciałbym się dostać gdzieś do jakiejś pracy, nawet tutaj nie chodzi o kwestie finansową, bardziej mi tutaj chodzi o możliwość poznania takiego środowiska, możliwość nauki, poćwiczenia, potrenowania.
Super, wykonaj kilka aplikacji w technologiach, w którym chcesz pracować i pokaż je pracodawcy. Same certyfikaty i podstawy z 10 języków nie wystarczą :) To akurat dobrze wyjaśnia Pan z filmiku na YT, który Ci podlinkowałem wyżej.
Czy firmy sa zainteresowane takimi osobami jak ja, które chcą przyjść i pouczyć się, niekoniecznie mogą być w 100% efektywne dla firmy?
Owszem, firmy mogą werbować studentów, po to aby ich nauczyć "pod siebie" i mieć dobrze przygotowanych pracowników (też zależy od woli i predyspozycji studenta). Dlatego nawet jesli nie etat, to może dostaniesz się na staż lub praktyki. Są programy stażowe, dni kariery itd. Na uczelni może masz biuro karier? Pójdź i pogadaj, sprawdzą Ci CV, doradzą - jeśli nie na Twojej uczelni, to "sąsiednia" uczelnia może ma.
Czy warto po prostu zrobić sobie listę firm i pochodzić od drzwi do drzwi i pytać się czy byłaby taka możliwość czy firmy szukają i/lub chcą takie osoby przyjmować?
Pomysł dobry. Załóż konto na Goldenline i/lub LinkedIn, zrób CV + portfolio i szukaj, szukaj i jeszcze raz szukaj :)