• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Macie roota na telefonie? Do czego go używacie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
703 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2016 w Urządzenia mobilne przez Radekoslaw123 Gaduła (3,080 p.)
Sam mam roota na telefonie, używam go głównie do usuwania stockowych aplikacji których jest naprawdę sporo, duża oszczędność miejsca :) , rootowałem przez KingoRoot bo rootowanie przez aplikację u mnie nie działa :\

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 lutego 2016 przez Damian11131 Stary wyjadacz (13,490 p.)
Według mnie root na urządzeniu z Androidem to obowiązek, pierwsza rzecz, którą powinno się robić po zakupie nowego telefonu (oczywiście - jeśli to możliwe). Jego zastosowań jest mnóstwo - od instalowania aplikacji pozwalających zbindować kartę SD jako pamięć wewnętrzną, poprzez usuwanie gównianych aplikacji zainstalowanych przez producenta i operatora, aż po modyfikacje plików systemowych. Należy dodać również, że root jest wymagany do zrobienia kopii zapasowej partycji TA.
komentarz 20 lutego 2016 przez Radekoslaw123 Gaduła (3,080 p.)
To prawda, sam próbuję dodać swap ram do telefonu, ale mam zły rom, szukam już dłuższy czas i nie mogę znaleźć porządnego
komentarz 20 lutego 2016 przez Damian11131 Stary wyjadacz (13,490 p.)
Szukałeś informacji na ten temat na forum XDA developers?
komentarz 20 lutego 2016 przez Radekoslaw123 Gaduła (3,080 p.)
Nie, ja sie telefonami hobbistycznie zajmuje, nie slyszalem ( bledy ze jestem na fonie a uzywam android browser gdzie polskich znakow nie ma)
0 głosów
odpowiedź 20 lutego 2016 przez Lucrais Obywatel (1,270 p.)
Nie używam niczego z systemem Android (a głównie na niego robi się ROOTy), ale gdy w przeszłości miałem sprzęt Androidowy, roota głównie używałem do Over-Clocka :)
0 głosów
odpowiedź 20 lutego 2016 przez Kamson Gaduła (4,280 p.)
Ja używam go do wgrywania Cyanogenmoda i używania takich aplikacji takich jaki:Link2SD,WifiKill,Zanti,Ettercap.
komentarz 20 lutego 2016 przez Radekoslaw123 Gaduła (3,080 p.)
Wlasnie, moze ty wiesz, gdy chce wejsc na get.cm to sa tylko paczki z kompilacjami, ale nie ma apki na wgrywanie cyanogenmoda, sam zobacz, a do mojego telefonu nawet kompilacji nie ma :/
0 głosów
odpowiedź 20 lutego 2016 przez DarkEliat Bywalec (2,810 p.)
Ja mam ROOTa i używam go do: optymalizacji szybkości systemu (np. poprzez wyłączenie autostartu aplikacji), usuwania aplikacji systemowych, hackowania gier, używania konsoli Androida, używania ADB. Pozdrawiam.

Podobne pytania

+6 głosów
38 odpowiedzi 1,551 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2016 w Urządzenia mobilne przez mati10d Gaduła (3,150 p.)
+1 głos
8 odpowiedzi 790 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2015 w Urządzenia mobilne przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
+2 głosów
3 odpowiedzi 180 wizyt
pytanie zadane 18 marca w Urządzenia mobilne przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...