• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nazwa firmy po angielsku

0 głosów
228 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2016 w Offtop przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,880 p.)
Hej. Jaką angielską nazwę dałbyś dla firmy zajmującej się nadrukami? Myślałem nad Observed, ale znajoma angielka powiedziała mi, że to nie gramatycznie. Teraz myślę nad Spotlight, ale domeny już zajęte albo na sprzedaż Wiem że tutaj siedzi wiele osób kumatych i znających dobrze angielski, może znają fajne unikatowe, chwitliwe nazwy. Napewno odpadają: heniox, hen-pol, printix. ;)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 17 lutego 2016 przez Prao22 Stary wyjadacz (11,230 p.)
Sądzę że jeśli Ci się podoba nazwa typu Observed to nie powinieneś się przejmować gramatyką. Wiele firm ma nie gramatyczne nazwy i slogany, np.: I'm lovin 'it. Jest to slogan Mc'Donald, taka wielka firma i nikt się nie przejął zbytnio tym babolem. A poza tym nazwa nie musi być tłumaczona do słownie. Samo Observed fajnie wpada w ucho. Lecz wybór należy do Ciebie.
komentarz 17 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,660 p.)
Nigdzie nie jest powiedziane, że stosowanie formy progresywnej do czasowników statycznych natychmiast zmienia je w typowy czasownik akcji. Sugestia ograniczonego trwania akcji ("w tej chwili") może być większa, mniejsza lub żadna, w zależności od rodzaju użytego czasownika i kontekstu. W tym przypadku PCont. dynamizuje czasownik "love", co na pewno koncentruje uwagę na danym momencie, ale raczej w celu przyciagnięcia uwagi, a nie sugerowania 'nietrwałości'.
komentarz 17 lutego 2016 przez Prao22 Stary wyjadacz (11,230 p.)
Tak, masz rację ;)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 298 wizyt
0 głosów
6 odpowiedzi 212 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 89 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2017 w Java przez Swierzak Użytkownik (690 p.)
Porady nie od parady
Publikując kody źródłowe korzystaj ze specjalnego bloczku koloryzującego składnię (przycisk z napisem code w edytorze). Nie zapomnij o ustawieniu odpowiedniego języka z rozwijanego menu oraz czytelnym formatowaniu kodu.Przycisk code

66,384 zapytań

113,133 odpowiedzi

239,497 komentarzy

46,640 pasjonatów

Przeglądających: 164
Pasjonatów: 0 Gości: 164

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...