• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Arduino - Wolna dyskusja

VPS Starter Arubacloud
+4 głosów
758 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2015 w Mikrokontrolery przez aspoka Mądrala (5,290 p.)

Witam, jest tu ktoś kto robi coś z arduino? Chce po prostu wiedzieć czy jest jaki kolwiek sens zadawania tutaj pytań na ten temat, chciałbym również aby nawiązała się jakś dyskusja na ten temat, więc jeśli macie jakieś pomsły, projekty czy pytania to piszcie tutaj. Umieścił bym zdjęcie i opis obecnie wykonywanego projektu ale jutro muszę wcześnie wstaćlaugh

11 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,730 p.)
Ja chcialem je sprzedawac ale sie nie oplacalo ;p
komentarz 18 kwietnia 2015 przez aspoka Mądrala (5,290 p.)

Nadal chcesz sprzedać? 

Jeśli tak to możliwe, że ja będe chciał kupić. Napisz kóre i po ile to się zastanowie smiley

komentarz 18 kwietnia 2015 przez jk_kord Bywalec (2,950 p.)
Chyba chodzi o SPRZEDAWAĆ a nie sprzedać :P w sęsie komercyjnie. Dobrze to zrozumiałem?
komentarz 18 kwietnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,730 p.)
Tak, dobrze zrozumialeś (czytanie ze zrozumieniem) ;)
komentarz 18 kwietnia 2015 przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
A faktycznie...
+2 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2015 przez jk_kord Bywalec (2,950 p.)

Ja się interesuję Arduino! [nie chwaląc się organizowałem Arduino Day w Radomiu cheeky]. Jestem w trakcie pisania bloga o tej platformie! Być może w przyszłości będę potrzebował współ autorów, to wtedy napiszę!

Pozdrawiam!

komentarz 18 kwietnia 2015 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Nie zapomnij podać link do bloga
komentarz 18 kwietnia 2015 przez jk_kord Bywalec (2,950 p.)
Na pewno się pochwale. O to się nie martw. Tylko, że piszę go w notepadzie wiec jeszcze trochę zejdzie.

Pozdrawiam.
+1 głos
odpowiedź 18 kwietnia 2015 przez aspoka Mądrala (5,290 p.)

Łapajcie fotki układu. To jest taki mały (właściwie malutki) wyświetlacz LED(Tak wiem, że banalny układ, ale to dopiero mój drógi projekt). Przestrzeń robocza to 3*3 px i tutaj pojawia się moje pytanie do was. Czy ktoś z was wie może w jaki sposób mogę powiękrzyć liczbe podłączanych diod? (jakby ktoś się pytał mam ekspander PCF8574, podobno on właśnie do tego służy, ale nie mam czsu sprawdzić)laugh

komentarz 18 kwietnia 2015 przez aspoka Mądrala (5,290 p.)

Dobra, znalazłem laugh. Tutaj są wszystkie potrzebne informacje na temat ekspendera PCF8574: http://starter-kit.nettigo.pl/2011/11/pcf8574-czyli-jak-latwo-zwiekszyc-liczbe-pinow-w-arduino/

komentarz 18 kwietnia 2015 przez jk_kord Bywalec (2,950 p.)
O tym ekspanderze opowiada Elektroprzewodnik. Sorry ze nie podam linku ale jestem na telefonie i trochę by to zajęło. Wpisz na YT Elektroprzewodnik ekspander.

Pozdrawiam.
komentarz 18 kwietnia 2015 przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
przywrócone 18 kwietnia 2015 przez aspoka
Ok. Wielkie dzięki
komentarz 18 kwietnia 2015 przez Bondrusiek Maniak (61,370 p.)
Witam serdecznie,

również posiadam arduino leonardo ale troszkę teraz wychamowałem z nauką programowanie na ten mikroprocesor.Bardziej postawiłem na elektronikę. Mam do Ciebie pytanie: Czy ty wykonujesz swoje projekty tylko na płycie stykowej czy również robisz je na płycie miedzianej i do niej wlutowujesz komponenty.
komentarz 18 kwietnia 2015 przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
Na razie robie tylko na płytce stykowej, bo arduino mam dopiero od tygodnia, ale mam już kilka projektów, które chce przenieść na płytke miedzianą. Na razie nie wiem kiedy czas mi na to pozwoli ale, zrobie to jak tylko będe mógł.
komentarz 18 kwietnia 2015 przez Bondrusiek Maniak (61,370 p.)
Ok, jak będziesz robił na płytce miedzianej to pochwal sie jak Ci poszło (lutowanie etc) sam jestem ciekaw jak to się wszystko robi.

Pozdrawiam
komentarz 18 kwietnia 2015 przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
A wie ktoś gdzie najlepiej kupić te płytki?
komentarz 18 kwietnia 2015 przez jk_kord Bywalec (2,950 p.)
laminat kupujesz w pierszym lepszym sklepie. tu liczą się umiejętności. ja kilka razy próbowałem i mi nie wyszło.Potrzeba dużo wprawy.

Pozdrawiam.
komentarz 18 kwietnia 2015 przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
I jaką wmiare tanią lutownice polecacie, bo moja to jest jeden wielki syf.
+1 głos
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez jk_kord Bywalec (2,950 p.)
Zapraszam na nowy kanał na YT poświęcony elektronice!

https://www.youtube.com/channel/UCTwBkg0ONPGiB4xWqMAxjZA

Już niedługo kolejne filmiki!
komentarz 20 kwietnia 2015 przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
W sumie całkiem spoko, czekam na na na stępne :)
+1 głos
odpowiedź 30 sierpnia 2015 przez niezalogowany

Ostatnio podlączyłem wyświetlacz tft i moge robić na min naprawde ciekawe rzeczy :D

0 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2015 przez Aress Mądrala (6,410 p.)
wstaw gdy bedziesz mial czas :) zobaczymy z checia prjekt i jak to wyglada :)
0 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
To wyśpij się i wrzuć, chętnie  popodziwiam:D
0 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2015 przez Evexis Początkujący (460 p.)
edycja 18 kwietnia 2015 przez Evexis
No, a wczoraj miałem zadać jakieś pytanie o elektronikę :D jak będziesz miał czas to wrzucaj projekt ! :D
0 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2015 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Jak narazie dopiero zbieram wiedze potrzebną do zajmowania się tym sprzętem, ale w przyszłości kto wie
komentarz 18 kwietnia 2015 przez jk_kord Bywalec (2,950 p.)
Jeśli szukasz kanału na YT to może zainteresuje cię Elektro przewodnik. Super kanał sam od niego zaczynałem.
komentarz 20 kwietnia 2015 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Hehe. Właśnie tam dowiedziałem się co to arduino :)
0 głosów
odpowiedź 19 czerwca 2015 przez eluwingo Użytkownik (590 p.)
Tak, ja sobie programuje na arduino bo bardzo lubię duet elektronika+programowanie
komentarz 20 czerwca 2015 przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
Masz jakiś własny ciekawy projekt który mógłbyś tu pokazać?
komentarz 30 sierpnia 2015 przez Nondzu Obywatel (1,910 p.)
Do tego można jeszcze przypiąć androida i sterowanie ze smartfona np. głosowo, wtedy już się zaczyna zabawa ;)
0 głosów
odpowiedź 30 sierpnia 2015 przez timer_555 Początkujący (340 p.)

Dla osób znających c++ programowanie Arduino jest proste ,można też łatwo podłączać różne moduły/czujniki z wykorzystaniem bibliotek.Tu podaję link do ciekawego kanału na yoyube https://www.youtube.com/channel/UCZqH_brXHGago171APziD0A Jeżeli przez arduino popłynie za duży prąd oczywiście wmiarę do 20V ale nie jestem pewien wtedy specjalny układ wewnątrz wyłączy arduino ale trzrba wgrać nowy bootloader przez programator najlepiej USBasp wtedy arduino powinno zacząć działać.Żeby użyć usbasp trzeba zainstalować sterowniki najlepiej przez ten program http://atnel.pl/mkavrcalculator.html. Piszę to z własnego doświadczenia po głupim błędzie z tranzystorem no właśnie dobrze jest znać podstawy elektroniki nie jest to jednak trudne tu ciekawy kanał polecam https://www.youtube.com/user/ElektroPrzewodnik.Jeżeli zajdzie potrzeba użycia usb asp to polecam kupią jakiś avr np atmega8 jest to mikrokontrolel ale programowanie i użytkowanie jest trudniejsze i trzeba pamiętać o filtracji zasilania.Jeszcze jedna sprawa otóż może pojawić się błąd przy otwarciu kompilatora arduino wtedy trzeba to naprawić.Ogólnie programowanie arduino jest dosyć przyjemne.

komentarz 30 sierpnia 2015 przez Nondzu Obywatel (1,910 p.)

Jeżeli przez arduino popłynie za duży prąd oczywiście wmiarę do 20V ale nie jestem pewien wtedy specjalny układ wewnątrz wyłączy arduino ale trzrba wgrać nowy bootloader przez programator najlepiej USBasp wtedy arduino powinno zacząć działać.

 

Tutaj się koledze wkradł chyba mały błąd, 20V to nie prąd, a napięcie i to zabójcze dla arduino, być może chodziło tutaj o wydajność prądową ;) Sam nie zajmuję się arduino, wolę czysto podłubać przy mikrokontrolerach, mając większą swobodę w pisaniu kodu w czystym C. Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 726 wizyt
pytanie zadane 12 maja 2015 w Mikrokontrolery przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
+2 głosów
3 odpowiedzi 642 wizyt
pytanie zadane 3 listopada 2016 w Offtop przez Ferdu Gaduła (4,150 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 366 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2023 w Mikrokontrolery przez MichaelM Bywalec (2,440 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,080 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...