• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Serwer lokalny - VertrigoServ - zmiana hasła dla root i doświadczenia z programem

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
905 wizyt
pytanie zadane 15 lutego 2016 w SQL, bazy danych przez lukasz21 Obywatel (1,090 p.)
Witam,

Czy ktoś zna się na programie do serwerów lokalnych VertrigoServ? Kiedyś korzystałem z niego, a teraz po dłuższej przerwie znowu zacząłem z niego korzystać. I mam pewien z nim problem. Nie pamiętam jak zmienia się hasło dla 'root'.  W Internecie szukałem na ten temat informacji i nie mogę nigdzie nic konkretnego znaleźć. Nie jestem pewien czy hasło zmienia się w phpMyAdmin czy w konsoli MySql. Czy ktoś ma z tym doświadczenie?

Przy okazji zdziwiło mnie bardzo, że mam takie problemy ze znalezieniem w sieci poradników/informacji o VertrigoServ, kiedyś [pół roku temu] było tego dużo. Czy mam rozumieć, że program nie jest już popularny lub nie jest przez producenta wspierany [nie robi poprawek  itp.]? Czy powinienem innego programu poszukać?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 15 lutego 2016 przez TMMT Użytkownik (870 p.)
Standardowe haslo to vertrigo, root, lub puste pole z tego co pamietam.
Nie pamietam gdzie mozna bylo je zmienic, w jakims pliku config bodajze, ale programu uzywasz lokalnie i nie ma potrzeby tego hasla zmieniac :) Swoja droga polecam XAMPP, prosty i intuicyjny, pierwowzor Vertrigo czy KRASNALa ;)
Pozdrawiam!
0 głosów
odpowiedź 15 lutego 2016 przez lukasz21 Obywatel (1,090 p.)
Nie dodałe ważnej rzeczy:     Znam hasło dla 'root' , ale chcem je zmienić ponieważ korzystam z lokalnego serwera będąc podłączonym do Internetu i nie chce by ktoś niepowołany podłaczył mi się do lokalnego serwera.
0 głosów
odpowiedź 19 lutego 2016 przez lukasz21 Obywatel (1,090 p.)
W końcu udało mi się znaleźć rozwiązanie problemu.  Wystarczyło w phpMyAdmin zmienić hasło (a Internet twierdził, że to nie wystarczy :( ). Temat można zamknąć.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 267 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 563 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 114 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2017 w C i C++ przez Grant Nowicjusz (160 p.)

92,782 zapytań

141,712 odpowiedzi

320,602 komentarzy

62,115 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...