• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Frameworki JS i PHP

+2 głosów
920 wizyt
pytanie zadane 15 lutego 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez gab123 Mądrala (5,230 p.)
Witam, od jakiegoś czasu bardzo interesuje się back-endem i świetnie się bawię pisząc kod php. Czystego  PHP znam już na poziomie całkiem dobrym(tak mi się wydaje) I zastanawiam się nad wyborem frameworka do nauki. Słyszałam że podobno do podobnych celów służy JS którego też lubię i którego chętnie zastosuje do innych rzeczy niż proste animacje. Jaki framework polecacie ? Dodam że lubię projekty w których jest wymagana duża dawka logicznego myślenia i łączenia z mysql.

2 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 15 lutego 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

 Czystego  PHP znam już na poziomie całkiem dobrym(tak mi się wydaje) 

Tak Ci się wydaje.

Patrząc na Twoje kody, to raczej podstawy podstaw.

Proszę zrób w takim razie ten challange: https://forum.pasja-informatyki.pl/17731/challenge-php-sprawdz-swoje-mozliwosci

Dodam że lubię projekty w których jest wymagana duża dawka logicznego myślenia i łączenia z mysql.

Polecam przeczytać całość: https://forum.pasja-informatyki.pl/95526/pisanie-stron-obiektowo?show=96095#a96095

Oczywiście nie ma co zaczynać bawić się w FW bez znajomości obiektówki, w przypadku PHP oczywiście.


A teraz, gdy ładnie dowiedziałaś się, czego Ci brakuję  polecam:

  • Symfony3
  • Silex
  • Doctrine

Pewnie i tak nie przeczytasz linku który podesłałem, więc ostrzegam przy zabawie z FW. Może po prostu zaboleć ;)

 

PS: Jak piszesz w PHP to lepiej pisać na linuxie ;) trust me.

komentarz 15 lutego 2016 przez gab123 Mądrala (5,230 p.)
Dziekuje, przyczytalam link nie wiem czemu miałabym nie przeczytać.
0 głosów
odpowiedź 15 lutego 2016 przez RegularLemon Stary wyjadacz (12,280 p.)
JS jest wykorzystywany głównie na FrontEndzie, więc nie do końca widzę powiązanie z PHP. Jeżeli chcesz używać JavaScript również po stronie serwera, to będziesz wykorzystywał NodeJS. Radzę poczytać o frameworkach Express, Meteor oraz generalnie o MEAN Stack.
komentarz 15 lutego 2016 przez gab123 Mądrala (5,230 p.)

JS jest wykorzystywany głównie na FrontEndzie

Jak zaczynałam naukę tak mi mówiono ale potem usłyszałam że można go również używać w back-endzie(ajax,node.js). Słyszałam też że w Jquery jest dużo funkcji łączenie się z PHP chociaż żadnej nie widziałam. Nie twierdze że to prawda, tylko pytam..

komentarz 15 lutego 2016 przez RegularLemon Stary wyjadacz (12,280 p.)
Hmmm, w jquery są funkcje pozwalające na łatwe realizowanie AJAX, m.in. do komunikacji z PHP po stronie serwera. Do pisania Backendu w JS wykorzystuje się Node.js, to prawda :p

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 912 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,842 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2018 w PHP przez milo321 Użytkownik (610 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,191 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez TheGleeMat Bywalec (2,070 p.)

93,742 zapytań

142,680 odpowiedzi

323,299 komentarzy

63,328 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...