• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak pobrać wartość transform: translateX() w JQuery?

0 głosów
113 wizyt
pytanie zadane 14 lutego 2016 w JavaScript, jQuery, AJAX przez brikogaming Nowicjusz (120 p.)

Witam, próbuję zrobić stronę z nasuwającymi się na siebie divami  taką jak tu. http://gnc-designstudio.de Problem polega na tym, że divy muszą zatrzymywać się w połowie ekranu, a do tego potrzebuję uzyskać wartość transform: translateX() w JavaScripcie, żeby zrobić odpowiedniego If-a. Czy mógłby mi ktoś z tym pomóc? Siedzę nad tym już kilka godzin i nie potrafię znaleźć w internecie rozwiązania. A może ktoś zaproponuje jakieś lepsze rozwiązanie? Z góry dziękuję za odpowiedź. Jeżeli to będzie potrzebne, to mogę wrzucić cały kod strony i te resztki z JS, które tam zostały.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 lutego 2016 przez JSHolic Szeryf (81,260 p.)

potrzebuję uzyskać wartość transform: translateX() w JavaScripcie

O tak?

https://css-tricks.com/get-value-of-css-rotation-through-javascript/

komentarz 14 lutego 2016 przez brikogaming Nowicjusz (120 p.)
edycja 14 lutego 2016 przez brikogaming

Nie potrafię sobie poradzić z tym, żeby wybrać dodatkowo klasę znajdującą się w elemencie. Chodzi mi o linijkę:

var el = document.getElementById("complex-transform");

Edit: Chyba na coś wpadłem! Stworzyłem coś takiego:

var x =  $('#second').children(".imgside").css("transform"); 

komentarz 14 lutego 2016 przez JSHolic Szeryf (81,260 p.)

W jaki sposób nie możesz sobie poradzić z wybraniem klasy znajdującej się w elemencie o danym ID?

var el = document.getElementById("complex-transform");

el.getElementsByClassName('Jakas-Klasa'); // na koncu dodaj numer elementu w nawiasach kwadratowych do ktorego chcesz sie dostac, np. [3]

Chyba na coś wpadłem! Stworzyłem coś takiego:

Jeśli użyłeś jQuery tylko po to, aby zastosować go w 1 linijce kodu, to bez sensu. Korzystaj z bibliotek jeśli chcesz zrobić coś, co jest utrudnione lub zajęło by dużo więcej linijek kodu w porównaniu do "czystego" JS.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 160 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia w JavaScript, jQuery, AJAX przez manager96 Użytkownik (890 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 78 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 123 wizyt
Porady nie od parady
Nie wiesz jak poprawnie zredagować pytanie lub pragniesz poznać którąś z funkcji forum? Odwiedź podstronę Pomoc (FAQ) dostępną w menu pod ikoną apteczki.FAQ

66,991 zapytań

113,896 odpowiedzi

241,351 komentarzy

46,948 pasjonatów

Przeglądających: 225
Pasjonatów: 16 Gości: 209

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...