• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak czesto, stosujesz polubienie filmu na YouTube? (UI/UX) [ankieta]

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
1,077 wizyt
pytanie zadane 14 lutego 2016 w Offtop przez TMMT Użytkownik (870 p.)
Hej ;) Odzywam sie do was, bo potrzebuje opinii grupy, by nie kierowac sie tylko subiektywnymi odczuciami ;)
Czesto na YouTube, w materiale video, slyszy sie prosby o "lapke w gore", polubienie materialu.
Zapewne w jakis sposob dziala to pozytywnie na korzysc autora, a i sama ich liczba i proporcja, daje mu wiadomosc, jak odbierany jest jego material. Ale..

Jesli chodzi o mnie, ja lapek nie daje. Czemu? Bynajmniej z oszczednosci! ;) Raczej z lenistwa.
Po kliknieciu lapki, film laduje w playliscie "Fajne filmy" - i wlasciwie tylko tyle potrzeba by sie tam znalazl, i jest do niej zawsze szybki i latwy dostep - w zwiazku z czym, uzywam tej opcji jako playlisty, i daje polubienia tylko utworom, ktorych pozniej slucham (takze podczas programowania), i jak to w playliscie, leca samoczynnie i o nic sie nie martwie.

O co w takim razie mi chodzi? Tak wiem, mozna dodac kazdy utwor do specjalnie do tego przygotowanej przez nas playlisty, ktora uprzednio stworzymy, i za kazdym razem bedziemy wybierac ja, jako ta ktora mamy na mysli, zamiast domyslnej - co daje polubienie.

Stad pytanie - czy jestem sam? Czy to pacniecie YT sobie w stope przy projektowaniu UI, w efekcie malo istotne, ale jednak - szkodliwe wzgledem UX ;) A zeby sie o tym przekonac, potrzebuje po prostu wiedziec, czy ktokolwiek z was, tez nie daje lajkow tylko dlatego, ze nie jest mu obojetne, co na jego liscie polubien laduje (i nie chodzi mi o jakosc materialu, bo pod tym wzgledem wszystkie filmy Miroslawa mialy by mojego kciuka) ale pod wzgledem jego kategorii - jak w moim przypadku, gdy zbieram tam muzyke.
Post dlugi, jak na tak malo istotny "problem", ale mam nadzieje, ze wyrazilem sie w miare jasno.

Pozdrawiam serdecznie!
PS. Nie masz czasu na odpowiedz (choc miales na przeczytanie!), zaglosuj w ankiecie ;)
PS2. Tak, tylko ja testuje ;))
Możliwe odpowiedzi:
Zazwyczaj (80%) - daje polubienie pod materialem, ktore wg. mnie na to zasluzyly (21 głosów, 40%)
Czasem (50%) - daje polubienie pod materialem, ktore wg. mnie na to zasluzyly (12 głosów, 23%)
Chaos - nie kieruje sie niczym specjalnym, przy dawaniu lapek (4 głosów, 8%)
Kontrola - wybiorczo dodaje materialy do listy polubionych (10 głosów, 19%)
W ogole nie korzystam z funkcji polubien na YouTube (6 głosów, 11%)

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 14 lutego 2016 przez RegularLemon Stary wyjadacz (12,260 p.)
Zazwyczaj daję łapki w górę, chyba że zapomnę.

Nigdy nie myślałem o używaniu ulubionych filmów jako playlisty. Zbyt dużo jest tam różnego contentu (muzyka, tutoriale, filmy z kotami itd.). Musiałbym lajkować tylko muzykę.
0 głosów
odpowiedź 14 lutego 2016 przez ignacy100 Użytkownik (790 p.)
często daje łapki mało znanym kanałom by youtub ich wypromował

no i oczywiście kanałom takim jak: tivolt, ziemniak, remigiusz maciaszek, zosians
0 głosów
odpowiedź 14 lutego 2016 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
A czy ktoś pomyślał o tym, że system oceny na YT nie do końca jest zaprojektowany poprawnie? Przykładowo niech będzie nagrane bombardowanie miasta na Bliskim Wschodzie przez jakiegoś reportera-amatora za pomocą kamerki HD. Film pokazuje zniszczone budynki, kłęby dymu, pożary i cierpienie ludzi. Ujęcia są świetne, obraz i dźwięk bardzo dobry, mimo to ludzie dają łapki w dół, bo im się ta wojna nie podoba. Za innym razem znany reporter zbiera nagrody za ujęcia z państwa objętego wojną. Czy to jest sprawiedliwe?
komentarz 15 lutego 2016 przez sofnir Gaduła (4,690 p.)
Zgadzam się w 100%, a żeby było ciekawiej to czasem są takie filmiki, że nie wiadomo czy dać łapkę w dół czy w górę. Np. umarł ktoś sławny, kogo szanowałeś i jest filmik na youtube pokazujący fragment jego pogrzebu. Dasz łapkę w górę czy w dół? Z jednej strony łapka w górę bo szanowałeś tego człowieka, a z drugiej strony to głupio wygląda, że ktoś umarł, a ty to lajkujesz.
0 głosów
odpowiedź 14 lutego 2016 przez demmi Bywalec (2,990 p.)
Od niedawna mam konto na YT, łapki daję bardzo losowo tzn. zawsze w zgodzie z własną opinią, ale czasem przez dzień zlajkuję 10 filmów, a czasem przez tydzień żadnego (na YT wchodzę codziennie). Nie przywiązuję do tego wagi.
0 głosów
odpowiedź 14 lutego 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ja nie daję łapek zazwyczaj tak "dla docenienia autora", chyba że zrobił na prawdę coś świetnego. Ja zazwyczaj daję łapki jak chcę, żeby coś trafiło do tej playlisty "Fajne filmy". Jak mam czas to potem je mogę oglądać :D
komentarz 15 lutego 2016 przez TMMT Użytkownik (870 p.)
Przy miniaturce filmiku jest maly przycisk, do szybkiego dodania do playlisty "Do obejrzenia" ;) Dzieki za odpowiedz :) o to mi chodzilo ;) dzieki wam wszystkim ;)
komentarz 15 lutego 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
O, no widzisz, nawet nie wiedziałem :)
0 głosów
odpowiedź 14 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
W ogóle raczej. Nie mam nawet konta na Google.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 281 wizyt
–1 głos
4 odpowiedzi 784 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2020 w Offtop przez niezalogowany
+152 głosów
88 odpowiedzi 21,937 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...