Witam :) Mój problem polega na tym, że:
Zrobiłem razem z Panem Mirosławem gierkę Kółko i Krzyżyk.. Już ją nieco ulepszyłem i chcę dodać tryb gry z komputerem :) Zrobiłem 3 Formy(Borland cpp builder) - Form1(1 vs 1), Form2(menu) i Form3(1 player)... Trzecią formę zrobiłem według Formy 1... żeby wchodzić do menu dodałem extern TForm *Form(numerek)... I teraz... Gdy na formie pierwszej klikam Menu to Forma 1 eleganco się chowa i menu pojawia się w miejscu formy 1... ale ten sam kod (no, prawie) w form3 już nie działa... nwm czy jasno przedstawiłem sprawę, ale mam nadzieję, że się domyślicie o co mi chodzi :P Oto fragmenty kodów:
Forma 1-wyjście do menu:
void __fastcall TForm1::Button1Click(TObject *Sender)
{
if((p1!='n')||(p2!='n')||(p3!='n')||(p4!='n')||
(p5!='n')||(p6!='n')||(p7!='n')||(p8!='n')||(p9!='n'))
{
if(Application->MessageBox("Czy na pewno chcesz wyjść do MENU w trakcie gry???",
"Co Ty robisz?",MB_YESNO|MB_ICONQUESTION)==IDYES)
{
menu();
}
}
else
{
menu();
}
}
//funkcja menu:
void menu()
{
TObject *Sender;
Form1->Hide();
Form1->FormCreate(Sender);
Form2->Left=Form1->Left;
Form2->Top=Form1->Top;
Form2->Show(); //pokazanie menu
}
Forma3-wyjście do menu:
//funkcja menu
void menu()
{
TObject *Sender;
Form3->Hide();
Form3->FormCreate(Sender);
Form2->Left=Form3->Left;
Form2->Top=Form3->Top;
Form2->Show();
}
No i nie wiem dlaczego to się tak dzieje... ma ktoś może jakieś pomysły? ;)