• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki edytor/IDE pod pisanie w C?

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
3,673 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2016 w C i C++ przez programmero Bywalec (2,420 p.)

Siemano słuchajcie jaki edytor polecacie do pisania w C? Powiem tak CodeBlocks mi się nie podoba, brzydko wygląda i tragicznie się w nim pisze w porównaniu z sublime text tylko, że sublime to edytor a nie ide więc do C się nie nadaje, nie ma debuggera, kompilatora :( Tak więc szukam zamiennika, który będzie podobny do sublime pod względem:

  1. wyglądu - ciemny theme
  2. podpowiedzi do funkcji
  3. autowypełnianie czyli domykanie nawiasów itp

Co polecacie? Może do sublime jest dodatek który zmienia go bardziej w ide? Tak btw da się wgl skompilować kod za pomocą sublime?

7 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 13 lutego 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Spełnienie tych wszystkich wymagań ma visual studio
+1 głos
odpowiedź 13 lutego 2016 przez Int_main Bywalec (2,850 p.)
Mój komentarz został ukryty. Wiem, ze był nie na temat, bo przeczytałem sam nagłówek, a nie treść pytania.
Teraz do rzeczy: Sublime jako sam edytor(ale to już wiesz, bo korzystasz), a jeśli IDE to tylko Eclipse. Ja piszę w Eclipse w Javie, ale sądzę, że dla C/C++ musi być porównywalnie dobry.
komentarz 13 lutego 2016 przez niezalogowany
Tylko że Eclipse jest zabugowany, mówię szczególnie o dark theme, kolory się gryzą i to dość mocno (ciemno-niebieski napis na czarno-szarym tle) i defaultowo koloruje zbyt mocno składne (trzeba się chwilę pobawić aby kod zaczął wyglądać przejrzyście), lepszym wyborem jest Netbeans (moim zdaniem).

Wiem, że Eclipse lubi też freezować w losowych momentach, chociaż to zależy od sprzęty (ale nie jego 'mocy', bo miałem przypadki gdzie ten sam model laptopa, ale jego słabsza i starsza wersja nie miała problemów podczas gdy nowsza i lepsza wersja już miała problemy).
komentarz 13 lutego 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Java? Tylko InteliJ ;> C/C++ Vistual Studio na Windowsie lub CLion na linuxie.
komentarz 13 lutego 2016 przez Int_main Bywalec (2,850 p.)
Nie korzystałem z InteliJ, ale nie wątpię, że możesz mieć rację. A co do Visual Studio to w mojej ocenie na pewno nie do C, ciągle wyrzucał mi jakieś błędy, których nie spotykałem nigdzie indziej, np. dostawałem błąd korzystając ze scanf() i sugerowana podpowiedź to scanf_s(), oprócz tego cała masa innych, których nie przytoczę, bo dość długo nie pisałem w C ;)
komentarz 13 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
To nie błąd, tylko sugestia aby zamiast scanf(), strcpy() i innych niebezpiecznych funkcji, użyć te zalecane przez MS. I bardzo dobrze z resztą według mnie. Te uwagi można wyłączyć jeśli chcesz. Dużo programowałem w samym C pod VC++ i to było moje ulubione IDE.
+1 głos
odpowiedź 13 lutego 2016 przez SimiVoid Pasjonat (19,790 p.)

Polecam Visual Studio 2015 Community - pełna wersja za darmo

komentarz 13 lutego 2016 przez programmero Bywalec (2,420 p.)
A czym się różni Visual Community od Visual Express? ;D
komentarz 15 lutego 2016 przez SimiVoid Pasjonat (19,790 p.)
Wersja Express jest tylko dla jednego (danego język np C++), Visual Studio 2015 Communiyy jest to po prostu pełna wersja (wszystkie języki i funkcje)
0 głosów
odpowiedź 13 lutego 2016 przez niezalogowany
Jeżeli mówimy o edytorze (skoro dałeś taki tytuł pytania to akceptujesz też edytory) to polecam Vima, bardzo dobrze się w nim pisze jak się ogarnie jak się z niego wychodzi :P

Jeżeli mówimy o IDE to nie sądzę aby było jakieś stricte przeznaczone pod czyste C, osobiście preferuje Visual Studio w językach C-podobnych, ale zgaduję że skoro piszesz o C::B i Sublime, to raczej jesteś użytkownikiem Linuxa?  Mój kumpel który pisze dość sporo w C używa Dev'a (DevCpp), osobiście go nie polecam (stare IDE, nierozwijane), ale może do C ci wystarczy.
komentarz 13 lutego 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Dlatego jak się kogoś uczy linuksa to mu trzeba powiedzieć o :wq :D
komentarz 13 lutego 2016 przez niezalogowany

Taa, szybki tutorial z Vima:

  • aby móc pisać należy pisać [I] lub [Insert]
  • aby wyjść z trybu pisania należy wcisnąć [Esc]
  • aby zapisać należy wpisać ":w"
  • aby wyjść: ":q" (wyjście bez zapisu ":q!", wyjście z zapisaniem, ":wq")
komentarz 13 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Z tego co widzę, to pytanie mówi o IDE.

0 głosów
odpowiedź 13 lutego 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Eeeee... Wszystkie wymagania, podane przez Ciebie, spełnia Code::Blocks.

Ludzie polecają również Clion, który jednak jest oprogramowaniem niewolnym.
komentarz 13 lutego 2016 przez programmero Bywalec (2,420 p.)
Ale CodeBlocks jest paskudny w porównaniu do takiego sublime :/
komentarz 13 lutego 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)

Czy ja wiem, czy taki paskudny? Wszystko zależy od motywu Twojego systemu - bo UI tego IDE jest natywne. Na przykład u mnie wygląda ładnie, co oczywiście jest kwestią gustu. :)

Nagrałem krótki screencast, na którym masz pokazany ciemny motyw, podpowiadanie identyfikatorów oraz uzupełnianie nawiasów i tym podobnych.

Tylko nie wiem czemu, na Linuksie w FF mam zepsute kolory, kiedy go oglądam. Pewnie to wina Tuska. Na innych przeglądarkach i w Windows śmiga.

0 głosów
odpowiedź 13 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Może Dev-C++ tobie przypadnie do gustu
https://sourceforge.net/projects/orwelldevcpp/

Polecam Visual C++ Express.

komentarz 13 lutego 2016 przez programmero Bywalec (2,420 p.)
Dev c++ chyba jest przestarzały?
komentarz 13 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
komentarz 14 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Polecam jeszcze Qt Creator. Tworząc nowy projekt można wybrać "Non-Qt Project" i pisać aplikacje w samym C/C++.
0 głosów
odpowiedź 14 lipca 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Wiem, będę archeologiem ale może ktoś skorzysta na przyszłość.

Gorąco polecam Qtcreator zarówno do pisania aplikacji konsolowych jak i okienkowych w C++

Tutaj screen jak to wygląda

https://i.imgur.com/soyKUYg.png

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 541 wizyt
pytanie zadane 28 maja 2015 w Inne języki przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,035 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Bartek12 Mądrala (5,510 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 173 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2016 w C i C++ przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...