• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie mogę otworzyć dysków na linuxie ubuntu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,468 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2016 w Systemy operacyjne, programy przez kacper1445 Gaduła (4,880 p.)

Ostatnio zainstalowałem jako drugi system Linuxa Ubuntu 14.04. Na początku wszystko ładnie chodziło ale od pewnego czasu nie mogę wejść na dyski... Kiedy wybieram je z panelu uruchamiania to nic się nie dzieje, natomiast jak spróbuje wejść od strony przeglądarki plików to wyskakuje mi taki błąd:

Nie można uzyskać dostępu do "Dysk B"

Error mounting /dev/sda6 at /media/kacper/Dysk B: Command-line `mount -t "ntfs" -o "uhelper=udisks2,nodev,nosuid,uid=1000,gid=1000,dmask=0077,fmask=0177" "/dev/sda6" "/media/kacper/Dysk B"' exited with non-zero exit status 14: The disk contains an unclean file system (0, 0).
Metadata kept in Windows cache, refused to mount.
Failed to mount '/dev/sda6': Operation not permitted
The NTFS partition is in an unsafe state. Please resume and shutdown
Windows fully (no hibernation or fast restarting), or mount the volume
read-only with the 'ro' mount option.

Ktoś wie o co chodzi?

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 lutego 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 10 lutego 2016 przez kacper1445
 
Najlepsza

Please resume and shutdown 
Windows fully (no hibernation or fast restarting)

Dość wyraźnie zostało poddane co masz zrobić ;) 

komentarz 10 lutego 2016 przez kacper1445 Gaduła (4,880 p.)
Ale Windowsa mam zupełnie wyłączonego... Wybieram system na jakim chce pracować przy włączeniu komputera
komentarz 10 lutego 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
komentarz 10 lutego 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Ale zapewne w Windowsie masz włączoną funkcję "fast boot" dzięki której system szybciej się włącza i wyłącza i to ona blokuje dyski. Wejdź na Windowsa, wyłącz tą funkcję i wtedy nie będzie już takich problemów (tylko tyle że Windows będzie troszeczkę wolniej się włączał).
komentarz 10 lutego 2016 przez kacper1445 Gaduła (4,880 p.)
Pomogło dzięki :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 116 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez jared Gaduła (3,600 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 1,379 wizyt
pytanie zadane 16 marca 2017 w Sprzęt komputerowy przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 310 wizyt
pytanie zadane 13 lipca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez BENG Początkujący (370 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...