• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Nginx - konfiguracja vhost

Object Storage Arubacloud
+1 głos
372 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2016 w Inne języki przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
zamknięte 10 lutego 2016 przez szmq
Witam, próbuję zrobić vhosty dla Django. Cóż.. ten sam config na porcie :8000 działa bez zarzutu, a na 80 nie może się odnaleźć. Naprawdę próbowałem już wiele rzeczy, ale w sumie nie wiem co powinienem z tym zrobić.

nginx sites:

http://hastebin.com/ziwawubusi.nginx

error log:

http://hastebin.com/pipaneyene.vbs

z tym errorem nie wiem o co chodzi. Sciezki sa przeciez calkiem inne. To tak jakby powiedziano, ze na porcie 80 ma szukac w kompletnie innym katalogu. Jak sobie z tym poradzic?

//edit:

Postawiłem wszystko na jednym i działa. Prawdopodobnie wina leży w tym, że były na jednej subdomenie i porcie dlatego nginx nie wiedział, którego vhosta pierwsze ma załadować.
komentarz zamknięcia: SOLVED

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 lutego 2016 przez No Lime Gaduła (4,540 p.)
Hej. Jestem na telefonie dlatego posłużę się numeracją linijek. Ja bym na Twoim miejscu w 8 linijce w pliku nginx sites dopisał jeszcze index.php skoro w logach krzyczą, że właśnie pliku z tym rozszerzeniem Ci nie znalazło.
komentarz 10 lutego 2016 przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
1. Sciezki sa calkiem inne (nie szuka plikow w tym katalogu w ktorym powinien byc)

2. w Django nie ma index.php :D

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 214 wizyt
pytanie zadane 1 grudnia 2022 w Hostingi, domeny, usługi przez AnimaVillis Stary wyjadacz (11,350 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 410 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2021 w Sieci komputerowe, internet przez thepeche Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 122 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,539 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...