• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie dziala myszka i klawiatura

Object Storage Arubacloud
0 głosów
7,045 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez pawlo12345 Użytkownik (660 p.)
Witam.

Mam problem.

Na starym komputerze firmy DELL jakis fachowiec instalowal system windows xp na nowo. Po odpaleniu komputera i podlaczeniu kabli myszki i klawiatury one nie dzialaja. Myszka swieci się, ale nie dziala. Wyskakuje okienko ze wykryto myszke po czym wyskakuje okienko aktualizacji sterownika, w przypadku klawiatury jest podobnie z tym, ze swieci sie ona chwilowo, a po nacisnieciu przycisku po chwili swiatelko gasnie, i ani myszka, ani klawiatura nie dzialaja. Myszka to Optical Mouse, a klawiatura to USB Keyboard. A na przyklad jak podlacze myszke do innego sprzetu komputerowego to normalnie dziala. Czy to moze byc wina sterownikow tych urzadzen? Jesli tak to jak zrobic zeby one dzilaly? Nie jestem w stanie zrobic tego przy pomocy Pendriva, czy Kabla USB. Prosilbym o szybka odpowiedz i pomoc. Z gory dziekuje.

Pozdrawiam

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 17 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Najprawdopodobniej jest to wina sterowników.
komentarz 17 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Jak nie bedzie działać to ja juz nie wiem. Może ten informatyk coś w BIOSie pozmieniał przypadkiem.
komentarz 17 kwietnia 2015 przez pawlo12345 Użytkownik (660 p.)
moze byc cos zklawiatura bo gdy wlacam kompa swieci sie zielone swiatelko, klikam F8 i wlaczam tryb awaryjny i klwaitura dziala a myszka swieci sie ale nie dziala a po chwili swiatelko gasnie i klawiatura przestaje dzialac

Sam juz nie wiem co robic, trzeba bedzie chyba pogadac z tym fachowcem co on tam narobil
komentarz 17 kwietnia 2015 przez pawlo12345 Użytkownik (660 p.)
Sytuacja wyglada o tyle dziwnie ze to na pewno wina komputera bo klawiatura jest sprawna, przegladajac biosa moge prawcowac w nim do woli, a dopiero po wlaczeniu systemu klawiatura przestaje dzilac
komentarz 17 kwietnia 2015 przez pawlo12345 Użytkownik (660 p.)
I wszystko wyjasnilo sie w biosie:

Ten fachowiec korzystal ze starego typu kalwiatury i korzystal z wejscia PS/2 ktore ustawil w biosie i nie przewidzial tego ze moge miec inna klawiature. Dziekuje za podpowiedzi
komentarz 17 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Tak myślałem. W sumie skoro on instalował to musiało być wszystko okej ze sterownikiem :D Nie ma za co :)

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 961 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2015 w Offtop przez pezet372 Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 213 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 409 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez jakubjordanek Obywatel (1,320 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...