• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mysql - logi (śledzienie ruchu na stronie)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
587 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2016 w SQL, bazy danych przez marcin_kub Obywatel (1,420 p.)
edycja 9 lutego 2016 przez marcin_kub

Zastanawia mnie, czy jest jakiś sposób na śledzienie ruchu w sieci (zapisywania logów na serwerze - ip, data i godzina, itp.), zważywszy na to, iż nie usługodawca, u którego wykupiłem hosting nie daje mi "super priviliege" w mysql (mam phpmyadmin). Zależy mi, aby te dane były zapisywane na serwerze. Liczę na Waszą pomoc.

EDIT - pytanie odnośnie forum internetowego.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 lutego 2016 przez makoso Mądrala (7,380 p.)
wybrane 24 lutego 2016 przez marcin_kub
 
Najlepsza

Jeżeli chcesz śledzić każde wejście na stronę to możesz np wykorzystać php-a i stworzyć edytować plik za każdym razem gdy ktoś wejdzie na twoją stronę dopisując na końcu odpowiednio wydzielone informacje np:
|09.02.2016 16:17|127.0.0.1|itd|itd|<<<

Na podstawie tego będziesz mógł sobie zapisać ładne przeglądanie tej tablicy na podstawie explode() ;)

podałem przykład z plikiem bo o ile dobrze zrozumiałem nie chcesz używać MySQL
 

komentarz 9 lutego 2016 przez marcin_kub Obywatel (1,420 p.)
edycja 9 lutego 2016 przez marcin_kub

Zapomniałem wspomnieć, że robię forum internetowe. Jest opcja, żeby zamiast tego śledził do sql dodanie postu przez każdą osobę - jej adres IP, id postu, datę i treść dodania postu.

komentarz 9 lutego 2016 przez makoso Mądrala (7,380 p.)
nie rozumiem pytania teraz pytasz się czy można zapisać to co opisałeś do bazy danych czy chcesz sobie zrobić bazę danych z pliku ;) :D
komentarz 9 lutego 2016 przez marcin_kub Obywatel (1,420 p.)

Po prostu chcę mieć śledzenie - logi, najlepiej w jednym pliku na serwerze, a przez logi rozumiem (jako że to forum) adres IP, id postu, datę i najlepiej treść dodania postu.   Tak bym chciał ;) .

komentarz 10 lutego 2016 przez makoso Mądrala (7,380 p.)

no to możesz zrobić oddzielny plik na te logi i dodawać analogicznie dopisując kolejną wartość jako id, finalnie będziesz miał tablicę z indeksami odpowiadającą numerowi wartości licząc od 0, chyba że napiszesz sobie "system tworzący tablicę z kluczami [id_post] wtedy logi najlepiej byś zapisywał tak:

|date:09.02.2016 16:17|ip:127.0.0.1|text:tresc|var:itd|<<<

proste rozbijanie explode i tworzysz sobie przyjemną tablicę z logami później w php, na końcu można dodać znak nowej lini wtedy plik bedzie przystępnie czytelny jako normalny plik ;)

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 256 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2016 w PHP przez demotywatorking Obywatel (1,210 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 155 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 116 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2018 w PHP przez okti00 Obywatel (1,300 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...