• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

CMS w php - dziwny problem

Object Storage Arubacloud
–1 głos
987 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2016 w PHP przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)

Witam, na internecie szukałem elektronicznego dziennika aby zobaczyć jak to działa itp. itd. Wszystko ładnie, lecz gdy chcę dodać bazę danych (ponieważ prosi mnie o to instalator) wyskakuje mi dziwny błąd: 

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM' at line 9You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM' at line 7You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM' at line 7You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM' at line 5You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM' at line 7You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM' at line 13You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM' at line 9You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM' at line 5You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM' at line 14You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM' at line 39You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM' at line 9You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM' at line 10You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM' at line 7You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM' at line 5You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM' at line 5You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM' at line 8You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM' at line 30

 

Dla forumowiczów którzy są zainteresowani pomocą daje link do filmu przezentacji dziennika oraz downloadu(w opisie filmu): https://www.youtube.com/watch?v=ubcQbNkQrWY

 

Czekam na szybką odpowiedź

Pozdrawiam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 8 lutego 2016 przez Tnifey Pasjonat (24,190 p.)
wybrane 8 lutego 2016 przez Mateusz11
 
Najlepsza

nie taki dziwny :) próbowałeś sobie to przetłumaczyć w translate.google.com?

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM' at line 9

Powinna pomóc zamiana TYPE=MyISAM na ENGINE=MyISAM

Słowo kluczowe TYPE jest na wymarciu i nie jest już wspierane przez MySQL 5.5.

komentarz 8 lutego 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)

Ta zmiana nie pomogła... :( angry

komentarz 8 lutego 2016 przez Tnifey Pasjonat (24,190 p.)
A mógłbyś podesłać mi kwerendę której używasz?
komentarz 8 lutego 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Yyyy... Co kwe co? xD
komentarz 8 lutego 2016 przez Tnifey Pasjonat (24,190 p.)
no to co w SQLu napisałeś :D
komentarz 8 lutego 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)

W SQL nic nie pisałem :) Tylko pobrałem, a dane potrzebne do podpięcia bazy danych:

Krok 3. Ustawienia bazy danych
Wpisz ustawienia dla Twojej bazy danych MySQL.
 
Adres hosta:  localhost  
Nazwa użytkownika:  root  
Hasło do bazy danych:  
Nazwa bazy danych: dziennik  
Prefix tabeli: ed_

 

Pozdrawiam

komentarz 8 lutego 2016 przez Tnifey Pasjonat (24,190 p.)

Na pewno wszędzie zmieniłeś TYPE=MyISAM na ENGINE=MyISAM w pliku setup.php?

Jestem też ciekaw czy usunięcie TYPE=MyISAM pomoże :)

komentarz 8 lutego 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
OK poprawiłem jedne TYPE na ENGINE i wszystko działa Dzięki za pomoc! :)
komentarz 8 lutego 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
OK, ale przy starcie systemu, Chcę dodać oraz przeglądać oceny, a wyskakuje mi błąd:

Undefined Variable, Table is not created Pomożesz?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 178 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2018 w PHP przez Ziito Obywatel (1,110 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 387 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2018 w PHP przez bratbratem Nowicjusz (170 p.)
–1 głos
2 odpowiedzi 388 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2016 w PHP przez Dynamic Bywalec (2,910 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...