• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Wyśrodkowanie panelu logowania z obrazkami

Object Storage Arubacloud
0 głosów
197 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2016 w HTML i CSS przez VeniK Początkujący (270 p.)
zamknięte 27 marca 2016 przez VeniK
Witam! Przy pomocy poradników Pana Zelenta stworzyłem swoją stronę, z której jestem w sumie dumny, chyba lepszej nie zrobiłem nigdy. Postanowiłem oglądnąć poradnik PHP o logowaniu, zanim jednak chciałem przygotować sobie na tej stronie panel, żeby wszystko ładnie się komponowało. Nie wchodziłem przez jakiś czas na ten projekt i zapomniało mi się kilka rzeczy gdzie, co i jak, dlatego kod może być na chwilę obecną chaotyczny i w paru miejscach niepotrzebny. Anyway, tutaj link jak wygląda strona teraz:

http://cssdeck.com/labs/full/cy8caxt0 (żeby podglądnąć kod wystarczy usunąć "full/" z linku)

A tutaj jak to powinno mniej więcej wyglądać po:

http://i.imgur.com/cYlSREh.png

Może omówię co tu zastosowałem, czemu tak sądzę i jaki jest problem.

Pierwsza sprawa, chcę aby tekst był do lewej z paddingiem, co działa. Chcę też, aby tekst (jak i te obrazki) były wyśrodkowane w pionie. Myślałem, żeby to ogarnąć paddingiem górnym i dolnym, ale potem to ciemne tło rozjeżdża mi się na dół i nie wiem jak temu dogodzić. Więc zamiast tego paddingu spróbowałem line-height, co działa, jednak obrazki zostają wyżej niż tekst. Dodałem też float: left; do nich, nie wiem czy to dobra opcja. To chyba w sumie wszytko czego potrzebuję się dowiedzieć, byłoby bardzo miło gdybyście dopisali czy od strony technicznej "w miarę" dobrze to robię, czy czasem nie komplikuję sobie życia jakimś trudnym, zbędnym kodem.
komentarz zamknięcia: nikt nie odpowiada, do kosza :v

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 7 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
komentarz 7 lutego 2016 przez VeniK Początkujący (270 p.)
Już lepiej, dzięki za pomoc! Ale jeszcze jedno, czy dałoby się to wyśrodkowanie tekstu w pionie ustawić jakoś inaczej niż przez line-height? Bo jednak ten odstęp między zaloguj a zarejestruj jest troszkę za duży. I jak zrobić miejsce między zaloguj a górną krawędzią panelu, żeby się to nie rozjeżdzało? Bo na dole jest jej za dużo :/

http://cssdeck.com/labs/full/vd4svegr
komentarz 13 lutego 2016 przez VeniK Początkujący (270 p.)
Ktoś, coś? :/
0 głosów
odpowiedź 7 lutego 2016 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)

nie wiem jak temu dogodzić

To chyba problem nie na to forum.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 341 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2016 w HTML i CSS przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 467 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2016 w HTML i CSS przez lalanablanalala Bywalec (2,090 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 218 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2018 w HTML i CSS przez Tradereu Użytkownik (780 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,563 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...