• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Prawa autorskie do pomysłu - czy mogę zrobić taką grę

0 głosów
319 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez persedi Użytkownik (840 p.)
Witam,

dręczy mnie od dłuższego czasu pewne zagadnienie. Mam ciekawy pomysł na grę, lecz pomysł i idea pochodzi z jednej popularnej serii książek i filmów. Oficjalnie nikt jeszcze takiej gry nie stworzył. Czy mam prawo stworzyć taką grę? Czy mam możliwość czerpania z niej zarobków?

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 7 lutego 2016 przez Dash Nałogowiec (29,550 p.)
wybrane 8 lutego 2016 przez persedi

Najlepsza
Nie możesz używać nic co mogłobybyć zarejstrowanym znakiem pierwowzoru. Tak samo rażąca zbierzność nazw czy imion może stać się podstawą do stwierdzenia że stworzyłeś plagiat, i wszczęścia postępowania. Najlepiej skontaktować się z twórcami z konkretnym pomysłem. Jeżeli uznają że jesteś wart zachodu, to masz z głowy zarówno marketing jak i finansowanie projektu. A jak się nie uda, to przecież Ci łba nie ukręcą :).
komentarz 7 lutego 2016 przez persedi Użytkownik (840 p.)
Chodzi mi tutaj dokładnie o Igrzyska Śmierci, ale chciałem jedynie zapożyczyć pomysł takich mistrzostw w randomowym miejscu i chodzi o zbieranie rzeczy/przeżycie ostaniej osoby. Widziałem taki motyw na serwerach minecraft, ale myślałem o pełnej wersji.
komentarz 30 marca 2016 przez KubenQPL Maniak (58,230 p.)
Taki pomysł już istnieje i to nie jeden :p Ark survival of the fittest, H1Z1, The culling i pełno modów do różnych gier :)
0 głosów
odpowiedź 7 lutego 2016 przez Adrian1999 Nałogowiec (33,050 p.)
W pewnym sensie zauważmy że wiele gier opiera się na tych samych elementach jak postacie, klasy.. W ilu grach masz wojownika, maga , szamana? Tu chodzi o fabułe i umiejscowienie, jeżeli całkowicie ją zerżniesz za przeproszeniem.. Zdaje mi się że naruszasz prawa autorskie..
0 głosów
odpowiedź 30 marca 2016 przez Patryk L Obywatel (1,810 p.)
Możesz zrobić ją podobnie do filmu. Inna mapa, inne postacie, wszystko inne. Tym sposobem nie powinieneś złamac praw autorskich ale ja sie na tym nie znam :p

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 172 wizyt
+3 głosów
3 odpowiedzi 393 wizyt
pytanie zadane 24 października 2016 w HTML i CSS przez Michał Samolewski Obywatel (1,830 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 156 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2016 w Offtop przez Adrian1999 Nałogowiec (33,050 p.)
Porady nie od parady
Publikując kody źródłowe korzystaj ze specjalnego bloczku koloryzującego składnię (przycisk z napisem code w edytorze). Nie zapomnij o ustawieniu odpowiedniego języka z rozwijanego menu oraz czytelnym formatowaniu kodu.Przycisk code

62,361 zapytań

108,494 odpowiedzi

226,498 komentarzy

35,434 pasjonatów

Przeglądających: 200
Pasjonatów: 14 Gości: 186

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...