• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gra 3D bez OpenGL w SDL

Object Storage Arubacloud
0 głosów
669 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2016 w C i C++ przez Slavian Początkujący (420 p.)
Witam. Ostatnio postanowiłem napisać proste demko silnika 2.5D, który byłby podobny do Dooma. Wszystkie obiekty byłyby Spritami, a rozmiary obiektów byłyby uzależnione od odległości od kamery. To już udało mi się załatwić. Nie mam jednak pomysłu, jak zaimplementować "rozglądanie się" za pomocą myszki. Tego, że jeżeli poruszymy myszką w lewo, kamera obróci się w lewo. Z góry dziękuję :)
komentarz 14 lipca 2016 przez Jakub Chomicz Początkujący (380 p.)
jak udało ci się to zrobić ???

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
komentarz 6 lutego 2016 przez Slavian Początkujący (420 p.)
Chodziło mi bardziej o to, jak zmieniać kierunek w który patrzymy przy użyciu myszki ;)
komentarz 6 lutego 2016 przez niezalogowany
To o co pytasz nie jest proste, bo 2.5D to takie oszukane 3D i generalnie nie jest to łatwe. Poszukaj jakiejś starej gry która wykorzystuje podobny system i poczytaj o tym jak to się wtedy realizowało.
komentarz 6 lutego 2016 przez Slavian Początkujący (420 p.)
Zdaję sobie z tego sprawę - wyszukałem kod Dooma, ale nie mam pojęcia jak to się kiedyś robiło, dlatego piszę na tym forum :)
komentarz 6 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Gdzieś mam kod Duke Nukem 3D xD
komentarz 6 lutego 2016 przez Slavian Początkujący (420 p.)
Z tego co wiem, kod Wolfensteina3D, Dooma 1-3, Duke Nukem3D i innych od id, jest udostępniony na GitHubie :P
komentarz 6 lutego 2016 przez niezalogowany
Przy 2.5d zazwyczaj zezwalało się robić obrót o 45 stopni, wtedy po prostu wczytywało się odpowiednio tekstury. Z obrotem na podstawie ruchu myszy będziesz musiał zabawić się w 3D, będzie to na pewno pouczające.
komentarz 6 lutego 2016 przez Slavian Początkujący (420 p.)
Obrót o 45 stopni stosowało się żeby uzyskać rzut izometryczny, mi bardziej chodziło o coś takiego: https://www.youtube.com/watch?v=aC7I9fFUkF0 :P
komentarz 6 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Duke Nukem 3D jest 3D Realms.
komentarz 7 lutego 2016 przez Slavian Początkujący (420 p.)
Byłoby ok gdyby nie to że nie rozumiem tego kodu, ani faktu użycia w Basica.. ogólnie nie ogarniam tego ;-;
0 głosów
odpowiedź 14 lutego 2016 przez JojololomenPL Bywalec (2,580 p.)

Wydaje mi się że to jest dokładnie to czego szukasz.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 131 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2021 w Python przez jakubkoksik Początkujący (260 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,563 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2015 w Java przez niezalogowany
+1 głos
4 odpowiedzi 449 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2015 w Algorytmy przez Adriqun Początkujący (290 p.)

92,565 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,597 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...