• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozpoczęcie nauki C++ QT

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
714 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2016 w C i C++ przez Zdzislaw Goik Nowicjusz (140 p.)
Witam, od kilku dni borykam się dość dużym problemem. Otóż po ukończeniu kursu Pana Zelenta, postanowiłem nauczyć się programować w QT oraz doszlifować swoje umiejętności w C++. Tutaj pojawił się problem bo nie mogę znaleźć żadnego dobrego kursu dla C++ QT 5, a wszystkie, które są dostępne na YT są tylko dla QT 4 :/

Znacie może jakiś dobry kurs do nauki wspomnianej wyżej biblioteki, lub chociaż by cokolwiek co pozwoliło by mi rozwinąć znacząco swoje umiejętności programowania w C++?

Dziękuję z góry za udzieloną pomoc :)

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 6 lutego 2016 przez niezalogowany

Qt nie QT, biblioteka w sporej części przypadków jest kompatybilna wstecz, więc wersja Qt nie powinna w znaczący sposób przeszkadzać.

Oficjalne tutoriale Qt są bardzo dobre, jednak jeżeli przeszkadza ci język angielski, to:

komentarz 7 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
komentarz 11 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

https://www.youtube.com/playlist?list=PL2D1942A4688E9D63

Podstawy, pierwszy program, o MVC w projektach Qt, o wątkach, baza SQL w programie, QHttp, QTcp, rysowanie na kanwie, algorytmy QCopy, QFill, QFind... itp.

+1 głos
odpowiedź 6 lutego 2016 przez secsec Mądrala (7,250 p.)
Kursów w sieci Ci nie polecę, bo ich po prostu nie preferuję ze względu na słabą jakość większości:

http://helion.pl/ksiazki/c-i-qt-wprowadzenie-do-wzorcow-projektowych-wydanie-ii-alan-ezust-paul-ezust,cppqtw.htm#format/e

a głównie

http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=C%2B%2B+Qt

Od siebie dodam, że według mnie za wcześnie na Qt. Kurs Pana Mirosława (nie uczyłem się z niego, ale przejrzałem) jest to kompletne minimum podstaw C++, które służy za wprowadzenie do tego języka.

Teraz powinieneś przerobić "Szkołę Programowania" lub inną książkę, następnie STL i dopiero brać się za Qt.
komentarz 6 lutego 2016 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Za wcześnie czy nie - wyjdzie w praniu. Nie zabijaj chęci. Pisząc w Qt też na pewno można się efektywnie uczyć języka.
komentarz 6 lutego 2016 przez secsec Mądrala (7,250 p.)
W pierwszej kolejności podstawy, a później aplikacje okienkowe.

Nie zabijam chęci, tylko wiem, że szybko powróci do podstaw więc mu dobrze radzę. Szkoda czasu, który mógłby poświęcić na ogarnięcie porządnie podstaw. A programowanie pod konsole pozwala na bardzo dużo. Sam jak zaczynałem programowanie twierdziłem "po co pisać programy pod konsole" dzięki jednemu z wpisów na 4P szybko uświadomiłem sobie istotę programowania konsolowego. Nie wyobrażam sobie nauki C++ przy pisaniu okienek (marnotrawstwo czasu).
komentarz 6 lutego 2016 przez Newtonik Gaduła (3,660 p.)
@secsec A mógłbyś dać link do tego wpisu ?
komentarz 7 lutego 2016 przez secsec Mądrala (7,250 p.)
Uuu ciezko bedzie. Nie pamietam nawet tytulu tego tematu
komentarz 7 lutego 2016 przez salvatoreone Początkujący (270 p.)
Heh, z waszych wpisów dopiero dowiedziałem się o czymś takim jak Qt więc dla mnie pewnie dużo za wcześnie! Ale przynajmniej wiem do czego dążyć.

Podobne pytania

+22 głosów
27 odpowiedzi 2,147 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 609 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2017 w C i C++ przez Gambr Dyskutant (7,530 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 2,316 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2016 w C i C++ przez Warrumin Nowicjusz (180 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...