• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

jak dodać dźwięk w C++

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
3,913 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2016 w C i C++ przez adojado Początkujący (420 p.)
edycja 7 lutego 2016 przez adojado

mam bardzo ważne pytanie właśnie skończyłem pana kurs c++ i stwierdziłem że zrobie sobie taki test i robie program wzorowany teleturniejem ,,Jeden z dziesięciu" i zastanawiam się jak dodać dzwięk jak odpowie sie dobrze albo zle ale tak aby nie było widać mediaplayera czy może mi pan pomóc?

No ja wymyśliłem coś takiego    

system("start dzwieki/intro.mp3");

no nie jest żle bo chodzi ale przydało by się zminimalizować to okno mediaplayer i zakończyć jego działanie to wykonaniu piosenki wie może ktoś jak to zrobić?

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 6 lutego 2016 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
wybrane 7 lutego 2016 przez adojado
komentarz 7 lutego 2016 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
i usuń tą linijkę "

BOOL PlaySound(LPCTSTR,HMODULE,DWOR

);"
komentarz 7 lutego 2016 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
teraz zauważyłem i w sumie robisz redeklarację funkcji. Usuń tą linikę i powinno działać, a jak nie będzie działać z WinMM.lib, to tak jak mówiłem, zamień na -winmm ale w other linker options (czyli w okienku obok):)
komentarz 7 lutego 2016 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
PlaySound(TEXT("dzwieki/intro.wav"), NULL, SND_FILENAME); - dodaj jeszcze parametr określający jak chcesz odegrać dźwięk - 
PlaySound(TEXT("dzwieki/intro.wav"), NULL, SND_FILENAME | SND_SYNC);
komentarz 7 lutego 2016 przez adojado Początkujący (420 p.)
Super dziękuje panu działa ale tylko z "WinMM.lib" niewiem czemu z "-winmm" niedziałało ale to raczej już nie ważne naprawde panu bardzo dziękuje.
komentarz 7 lutego 2016 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
no to dobrze, że działa. :) Dawno nie używałem code::blocks, w którym ustawiłem tą wartość dla wszystkich projektów i mogłem coś pomylić, ale skoro działa to dobrze:)
+1 głos
odpowiedź 6 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

A z multiplatformowych bibliotek, polecam Audiere
http://codepad.org/zOkakZsP

komentarz 6 lutego 2016 przez adojado Początkujący (420 p.)
no niestety nie dziala wychodzi

||=== Build: Debug in muza (compiler: GNU GCC Compiler) ===|
D:\C++ Nie nauka\muza\main.cpp|1|fatal error: audiere.h: No such file or directory|
||=== Build failed: 1 error(s), 0 warning(s) (0 minute(s), 0 second(s)) ===|

wie pan moze dlaczego?
komentarz 6 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

audiere.h: No such file or directory

komentarz 6 lutego 2016 przez adojado Początkujący (420 p.)
no to jak pobrałem pliki z audiere jest tam plik .lib .dll i .exe i mam to podpiąć do programu jeśli tak to proze napisać jak bo naprawde zależy mi na tym programie
komentarz 7 lutego 2016 przez adojado Początkujący (420 p.)
Niestety nadal to samo zrobiłem wszystko tak jak pisze
0 głosów
odpowiedź 6 lutego 2016 przez Sebastian Fojcik Nałogowiec (43,020 p.)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 6,506 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 384 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 21,351 wizyt

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...