• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nowy styl budowania stron (wygląd strony)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
284 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2016 w HTML i CSS przez LogicznyMat Użytkownik (940 p.)

Witam,

Czy można znaleźć tutoriale na temat nowoczesnego stylu budowy stron?

Chciałbym uzyskać takie efekty:

http://www.optymisci.com.pl/

i wiele innych, które widziałem na różnych stronach.

Znam podstawy HTML, CSS i javascript. Co mogę zrobić, by nauczyć się tak tworzyć strony, jakie kompetencje muszę rozwinąć?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 5 lutego 2016 przez elaen Gaduła (4,760 p.)
Podpiąć kilka pluginów i użyć wyobraźni.
komentarz 5 lutego 2016 przez LogicznyMat Użytkownik (940 p.)

Może jakieś konkrety proponujesz? wink

komentarz 5 lutego 2016 przez elaen Gaduła (4,760 p.)
nigdy nie robiłem takich stron, nie mam pojęcia jak się nazywają pluginy ale wpisałem w google -> jquery plugin scroll website i zajeło mi to 6 sekund. Polecam najpierw poszukać, gdy nie znajdziesz wtedy pytaj
komentarz 5 lutego 2016 przez LogicznyMat Użytkownik (940 p.)

Kto pyta nie błądzi laugh

Wielkie dzięki

komentarz 5 lutego 2016 przez elaen Gaduła (4,760 p.)
Raczej - > Szukajcie a znajdziecie :)

Niema za co. Pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 5 lutego 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
Na tej stronie nie ma nic innowacyjnego, dla mnie nawet średnio wygląda.

Użyło na stronie: background-attachment: fixed;, jakiś slider - ja polecam jquery cycle2 oraz funkcję onscrool, choć to zostało spartaczone i stronę laguje.
0 głosów
odpowiedź 5 lutego 2016 przez Voudubu Użytkownik (740 p.)

Ta strona raczej nie zalicza sie do "nowoczesnego budowania stron". Jedyne co tam jako tako wyglada to efekt wejscia loga, no i same logo + jego tlo. Im dalej w dol tym gorzej. Chcesz ogarnac temat budowania nowoczesnych stron? To odrzuc ta strone i sprawdz responsywne frameworki. Jeden z najbardziej popularnych to Bootstrap.

http://getbootstrap.com/

Dzisiaj pod nazwa nowoczesne strony kryje sie wiele znaczen. Po pierwsze jest to jej responsywnosc. Krotko mowiac - strona budowana za pomoca takiego Bootstrapa lub innych responsywnych frameworkow musi sie wyswietlac dobrze na twoim monitorze, na tablecie i na komorce. Druga rzecz to minimalizm, ladne dobieranie kolorow, rozne efekty na elementach np. robione za pomoca CSS3, ale tez mozna rozne pluginy doczepic.

Taka alternatywa dla Bootstrapa jest Foundation.

http://foundation.zurb.com/

Oba bardzo podobne, bo tego typu frameworki sa na zasadzie: "It's all about classes", czyli wszystko skupia sie na klasach. Polecam sprobowac zarowno Bootstrapa jak i pozniej Foundation, wtedy bedziesz mial wieksze obeznanie.

komentarz 5 lutego 2016 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
"Nowoczesne" tworzenie stron i frameworki pokroju Bootstrapa niekoniecznie do siebie pasują… Zresztą głównym zadaniem BS-a zawsze miało być szybkie prototypowanie, nie – bycie ostatecznym rozwiązaniem.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 264 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Bartosz Pajewski Początkujący (480 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,286 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2019 w HTML i CSS przez Michał1 Nowicjusz (130 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 363 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2018 w HTML i CSS przez graj23x Obywatel (1,590 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...