• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia Informatyczne na politechnice

Object Storage Arubacloud
0 głosów
992 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez miuoshki Nowicjusz (140 p.)

Cześć. Jestem właśnie w 2 klasie liceum na profilu matfiz i powoli zastanawiam się nad studiami, głównie myślę o jakiejś politechnice. W przyszłości chciałbym zostać programistą. Tak, wiem, że studia nie są potrzebne, aby pracować jako programista, tylko to co się umie oraz doświadczenie, mimo wszystko wolę jednak ukończyć studia, a z programowania kształcę się cały czas samemu w domu oraz zamierzam nadal. Od studiów oczekuję przede wszystkim dużych ilości algorytmiki oraz programowania. Jakie politechniki uważacie za dobre oraz jakie kierunki byście mi na nich polecili (jest wiele informatyk na różnych wydziałach, mnie oczywiście interesuje stricte matematyka i programowanie)? Nie straszne mi są na politechnice trudne sprawdziany, aczkolwiek oczywiście wolałbym prostsze cheeky, oczekuję od niej wysokiego poziomu nauczania. 
Zarówno myślę, jak i mam nadzieję, że na uczelnie nie będę miał większego problemu sie dostać, ponieważ z matematyki, fizyki oraz angielskiego mam dobre oceny, oraz jestem dosyć dobrze przygotowany do matury.
Mam także pytanie czy poziom na lepszych politechnikach dużo się różni, czy lepiej iść do najbliższej? 
 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 5 lutego 2016 przez niezalogowany

mnie oczywiście interesuje stricte matematyka i programowanie

To brzmi jak Informatyka na W11 (PWr). O tym jak to wygląda dokładnie, pisałem już dużo razy na tym forum, poszukaj a znajdziesz z przynajmniej 2-3 opisy.

czy poziom na lepszych politechnikach dużo się różni, czy lepiej iść do najbliższej? 

Ciężko powiedzieć, co znaczy dla ciebie lepsza?

 

komentarz 5 lutego 2016 przez miuoshki Nowicjusz (140 p.)
Chodzi mi głównie o zakres wykładanego materiału oraz czy jest on rzetelnie wykładany
komentarz 5 lutego 2016 przez niezalogowany
Znowu, co znaczy rzetelnie?

WIesz, studia to nie szkoła. Tutaj wykładowcy mają jakiś materiał do przerobienia i go przerabiają, to czy zachęcą cię do zagłębienia się w dany temat i to czy faktycznie coś wyniesiesz z danego kursu zależy wyłącznie od ciebie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,784 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 8,354 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 3,471 wizyt

92,565 zapytań

141,418 odpowiedzi

319,602 komentarzy

61,951 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...