• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co sądzicie o mojej wersji Arkanoida?

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
351 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2016 w Nasze projekty przez Darek Surdel Początkujący (380 p.)
Witam wszystkich ;P

Co sądzicie o mojej wersji | Arkanoida? ;) Na chwilę obecną nie jest to coś wielkiego, ale Rzymu od razu nie zbudowano ;D

Oto link: http://www17.zippyshare.com/v/E1gzcy0y/file.html :)

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 4 lutego 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
wybrane 4 lutego 2016 przez Darek Surdel
 
Najlepsza

Wiem, że roboty przy tym wiele nie było, ale przynajmniej coś robisz, a za to wielki plus yes

Wytknę ci tutaj parę błędów:

  • Mała optymalizacja (w trakcie rozgrywki)
  • Brak uzależnienia ruchu od czasu
  • Pstrokate kolory (ale to tylko moje odczucie)
komentarz 4 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Pokażcie screena...
komentarz 4 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Dzięki! SUPER.
komentarz 4 lutego 2016 przez Darek Surdel Początkujący (380 p.)
Dzięki za miłe słowa :P

Czyli podczas rozgrywki lepiej zmaximazowac... zmienic kolory... tak? a o co dokladnie w

braku uzależnienia ruchu od czasu chodzi? :P
komentarz 4 lutego 2016 przez Darek Surdel Początkujący (380 p.)
na zippy mam jeszcze pierwszą wersję kółka i krzyżyka ;D tylko jest parę bugów, które już poprawiłem, ale nowszej wersji jeszcze nie wrzuciłem :P http://www26.zippyshare.com/v/a547xPxb/file.html również dodałem kilka efektów ;P
komentarz 4 lutego 2016 przez Darek Surdel Początkujący (380 p.)
A.. właśnie... można też cdo góry i w dół jeździć ;P
komentarz 4 lutego 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Po prostu kolorki gryzą w oczy.

Chodzi o poruszanie obiektów względem czasu, a nie szybkości wykonania się pętli gry, tzn. nie 1 piksel/klatkę tylko 1 piksel/sekundę - przeczytaj sobie o wektorze prędkości.

Także optymalizacja - skorzystaj z mechanizmów przerywających wykonywanie programu na pewien moment, np. z funkcji Sleep z windows.h.

komentarz 4 lutego 2016 przez Darek Surdel Początkujący (380 p.)
Dzięki :) na pewno poczytam o tym i zastosuję ;)
0 głosów
odpowiedź 4 lutego 2016 przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)
Nie nazwałbym tego grą, co najwyżej interaktywną aplikacją. Dlatego, że jedyny sposób na wygranie w tejże grze to wyuczenie się na pamięć toru lotu piłki, krążka czy co to tam jest (leci on zawsze po tym samym torze, ponadto w kilku przypadkach nie da się go dogonić).
komentarz 4 lutego 2016 przez Darek Surdel Początkujący (380 p.)
nie da się dogonić.. no trudno ;D trzeba przewidywać gdzie piłeczka poleci ;P a można jeszcze w górę jeździć i wtedy tor pileczki się zmienia :P Niee no wiem, że to nie jest coś bynajmniej fajnego, ale z każdym razem będzie co raz lepsze ;)
0 głosów
odpowiedź 8 marca 2016 przez Einstein21 Obywatel (1,420 p.)
Jak sprawdzasz w którą ścianę bloku uderzy piłka?

W "oryginalnym" arkanoidzie z kursów Zelenta piłka po kolizji  z cegłą piłka leciała w tym samym kierunku z którego nadleciała. Próbowałem podrasowywać tą grę ale nie wykombinowałem jak można to zrobic.
komentarz 19 czerwca 2016 przez Darek Surdel Początkujący (380 p.)

Przepraszam Cię bardzo, że wcześniej nie odpisałem :D teraz to już pewnie po ptokach, ale odpowiadam :P To jest chyba to... pozdrawiam :)

if(ball->Top >= tlo->Height-20)
   {
      Timer_pilka->Enabled=false;
      ball->Visible=false;
      Button1->Caption="Porażka! Jeszcze raz?";
      Button1->Visible=true;
      wygranych=0;
      Label2->Caption="Wygranych rozgrywek pod rząd: "+IntToStr(wygranych);
      Label2->Visible=true;

   }
   else if(ball->Left > paddle->Left-29 && ball->Left < paddle->Left+paddle->Width-ball->Width+29 &&
           ball->Top+ball->Height>=paddle->Top && ball->Top<paddle->Top)
   {
      if(y>0) y=-y;
   }

 

komentarz 24 czerwca 2016 przez Einstein21 Obywatel (1,420 p.)
E tam ...
Ważne że ci się chciało odpisać :) :D ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 338 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2017 w C i C++ przez jakobosik Początkujący (340 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 162 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 186 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...