• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co sądzicie o mojej wersji Arkanoida?

+2 głosów
815 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2016 w Nasze projekty przez Darek Surdel Początkujący (380 p.)
Witam wszystkich ;P

Co sądzicie o mojej wersji | Arkanoida? ;) Na chwilę obecną nie jest to coś wielkiego, ale Rzymu od razu nie zbudowano ;D

Oto link: http://www17.zippyshare.com/v/E1gzcy0y/file.html :)

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 4 lutego 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
wybrane 4 lutego 2016 przez Darek Surdel
 
Najlepsza

Wiem, że roboty przy tym wiele nie było, ale przynajmniej coś robisz, a za to wielki plus yes

Wytknę ci tutaj parę błędów:

  • Mała optymalizacja (w trakcie rozgrywki)
  • Brak uzależnienia ruchu od czasu
  • Pstrokate kolory (ale to tylko moje odczucie)
komentarz 4 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Pokażcie screena...
komentarz 4 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Dzięki! SUPER.
komentarz 4 lutego 2016 przez Darek Surdel Początkujący (380 p.)
Dzięki za miłe słowa :P

Czyli podczas rozgrywki lepiej zmaximazowac... zmienic kolory... tak? a o co dokladnie w

braku uzależnienia ruchu od czasu chodzi? :P
komentarz 4 lutego 2016 przez Darek Surdel Początkujący (380 p.)
na zippy mam jeszcze pierwszą wersję kółka i krzyżyka ;D tylko jest parę bugów, które już poprawiłem, ale nowszej wersji jeszcze nie wrzuciłem :P http://www26.zippyshare.com/v/a547xPxb/file.html również dodałem kilka efektów ;P
komentarz 4 lutego 2016 przez Darek Surdel Początkujący (380 p.)
A.. właśnie... można też cdo góry i w dół jeździć ;P
komentarz 4 lutego 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Po prostu kolorki gryzą w oczy.

Chodzi o poruszanie obiektów względem czasu, a nie szybkości wykonania się pętli gry, tzn. nie 1 piksel/klatkę tylko 1 piksel/sekundę - przeczytaj sobie o wektorze prędkości.

Także optymalizacja - skorzystaj z mechanizmów przerywających wykonywanie programu na pewien moment, np. z funkcji Sleep z windows.h.

komentarz 4 lutego 2016 przez Darek Surdel Początkujący (380 p.)
Dzięki :) na pewno poczytam o tym i zastosuję ;)
0 głosów
odpowiedź 4 lutego 2016 przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)
Nie nazwałbym tego grą, co najwyżej interaktywną aplikacją. Dlatego, że jedyny sposób na wygranie w tejże grze to wyuczenie się na pamięć toru lotu piłki, krążka czy co to tam jest (leci on zawsze po tym samym torze, ponadto w kilku przypadkach nie da się go dogonić).
komentarz 4 lutego 2016 przez Darek Surdel Początkujący (380 p.)
nie da się dogonić.. no trudno ;D trzeba przewidywać gdzie piłeczka poleci ;P a można jeszcze w górę jeździć i wtedy tor pileczki się zmienia :P Niee no wiem, że to nie jest coś bynajmniej fajnego, ale z każdym razem będzie co raz lepsze ;)
0 głosów
odpowiedź 8 marca 2016 przez Einstein21 Obywatel (1,420 p.)
Jak sprawdzasz w którą ścianę bloku uderzy piłka?

W "oryginalnym" arkanoidzie z kursów Zelenta piłka po kolizji  z cegłą piłka leciała w tym samym kierunku z którego nadleciała. Próbowałem podrasowywać tą grę ale nie wykombinowałem jak można to zrobic.
komentarz 19 czerwca 2016 przez Darek Surdel Początkujący (380 p.)

Przepraszam Cię bardzo, że wcześniej nie odpisałem :D teraz to już pewnie po ptokach, ale odpowiadam :P To jest chyba to... pozdrawiam :)

if(ball->Top >= tlo->Height-20)
   {
      Timer_pilka->Enabled=false;
      ball->Visible=false;
      Button1->Caption="Porażka! Jeszcze raz?";
      Button1->Visible=true;
      wygranych=0;
      Label2->Caption="Wygranych rozgrywek pod rząd: "+IntToStr(wygranych);
      Label2->Visible=true;

   }
   else if(ball->Left > paddle->Left-29 && ball->Left < paddle->Left+paddle->Width-ball->Width+29 &&
           ball->Top+ball->Height>=paddle->Top && ball->Top<paddle->Top)
   {
      if(y>0) y=-y;
   }

 

komentarz 24 czerwca 2016 przez Einstein21 Obywatel (1,420 p.)
E tam ...
Ważne że ci się chciało odpisać :) :D ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 441 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2017 w C i C++ przez jakobosik Początkujący (340 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 266 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 324 wizyt

93,741 zapytań

142,677 odpowiedzi

323,294 komentarzy

63,323 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...