• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rzeczywista aktualizacja danych na stronie jak w grach łączących się z serwerem?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
128 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2016 w PHP przez andrzej151 Początkujący (300 p.)
Mam problem projektowy na stronie chce by były aktualne dane po stronie klienta chyli coś na zasadzie aplikacji webowej.

Jak pobierać dane z serwera np coś się zmieniło coś w stylu gry online np agar.io gdzie kilka osób jest podłączonych i musza zdobyć dane.

Myślałem o ciągłym submicie i wysyłaniu co jakiś czas js formularza ale to pewnie zabije serwer.

Innym pomysłem było korzystanie z pliku w rodzaju flagi.

Nie za bardzo więc wiem jak się do tego zabrać więc nie proszę o rozwiązanie problemu tylko o rady jak go rozwiązać co warto zobaczyć gdzie szukać informacji

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 2 lutego 2016 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
W takich grach stosuje się całkowicie inną architekturę aplikacji – socketową lub wręcz P2P. Poczytaj o Web Sockets (tutaj przyda się albo socket.io, albo Ratchet, albo autobahn.js) lub WebRTC.

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 420 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2022 w JavaScript przez CanoNee Nowicjusz (230 p.)
–3 głosów
0 odpowiedzi 114 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2018 w C i C++ przez Nokata Początkujący (300 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 282 wizyt

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,529 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...