• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kurs MySQL odc. 1 - localhost/quiz nie otwiera się

0 głosów
2,863 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2016 w SQL, bazy danych przez Hubert66613 Nowicjusz (180 p.)

Witam Pisze ponieważ nie wiem w czym tkwi problem otóż po wpisaniu w przeglądarkę localhost/quiz wyświetla mi się szary pasek... Robię wszystko tak jak na filmie więc co jest nie tak? Proszę o pomoc. 

6 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 29 stycznia 2016 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (35,030 p.)
Jaka jest nazwa bazy danych i czy zaimportowałeś tabelę pytania?
0 głosów
odpowiedź 29 stycznia 2016 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)

Jaką wersję PHP masz? O ile dobrze pamiętam pierwszy odcinek mysql był jeszcze dostosowany do wersji 5.x, to znaczy zawierał konstrukcje typu:

mysql_connect

lub

mysql_query

Nowe PHP (7.x) nie obsługuje tych funkcji. Są za to inne, analogicznie:

mysqli_connect

lub

mysqli_query

Może tu jest problem. Ja sam dziś robiłem update skryptów z kursu Pana Mirka właśnie, żeby działały w PHP7.

komentarz 29 stycznia 2016 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (35,030 p.)
Rzeczywiście, ten skrypt napisałem kiedyś w ciągu 3 minut i to na zajęcia "na żywo" w szkole - stąd faktycznie jest tam mysql_connect. Mówisz, że robiłeś update i masz to gotowe? Podeślesz mi na maila wersję mysqli lub PDO? - podmienię paczkę na blogu, bo inaczej taki pytań będzie więcej. Pozdrawiam
komentarz 29 stycznia 2016 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)
OK :) Poproszę maila w takim razie. Mam wersję mysqli.
komentarz 29 stycznia 2016 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (35,030 p.)
zelent.miroslaw@gmail.com  Dzięki!
komentarz 29 stycznia 2016 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)
Poszło - przepraszam, że tak długo to trwało :) Do swoich baz dodałem tylko przedrostek "mz-", żeby ładnie się w phpmyadmin poukładały obok siebie. Do odcinka MySQL3 nie było kodów, więc sam sobie napisałem - będę wdzięczny za opinię :)
0 głosów
odpowiedź 29 stycznia 2016 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (35,030 p.)
Dziękuję kotfuterkowy: https://forum.pasja-informatyki.pl/user/kotfuterkowy zaoszczędziłeś mi trochę czasu! Odcinek 1 i 2 dzięki tobie używa już mysqli. W odcinku 3 jak zauważyłeś skryptu łączącego nie ma, bo nie ma w nim zapytań SELECT.

Zatem Hubert spróbuj pobrać paczkę do odcinka 1 jeszcze raz z bloga: http://miroslawzelent.pl/pliki/kurs_mysql1.zip

Pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 30 stycznia 2016 przez Hubert66613 Nowicjusz (180 p.)

No teraz wszystko ładnie działa :) Dzięki za pomoc, sam bym do tego raczej nie doszedł cheeky

0 głosów
odpowiedź 23 lutego 2016 przez niezalogowany
Ponawiam prośbę autora, gdyż spotkałem się z identycznym błędem, operuje na xampp wersji PHP 7.0.3, quiz z paczki wciąż się nie otwiera, localhost/quiz wyświetla pustą stronę z szarym paskiem, proszę o pomoc przy konfiguracji skryptu bo stoję na tym etapie nauki :D
0 głosów
odpowiedź 4 lutego 2017 przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)
Mam ten sam problem. Podmieniłem pliki z tego co mi wiadomo to wszystko mam dobrze lecz ciągle wyświetla mi się cienki pasek. Co mam zrobić?
komentarz 4 lutego 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (291,530 p.)

Przecież dostałeś już odpowiedź na IRC...

Dla potomnych:

ini_set("display_errors", 0);

należy usunąć tą linijkę (lub zmienić 0 na 1), odpowiada ona za wyłączenie wyświetlania błędów. Jest to dobry pomysł, ale na serwerze produkcyjnym, w środowisku testowym chcielibyśmy widzieć błędy.

Wtedy w zależności od otrzymanego błędu należy rozwiązać problem.

komentarz 4 lutego 2017 przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)
Tak, ale jak zmieniam 0 na 1 lub usuwam linijkę to wyskakuje:
Warning: mysqli_num_rows() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in C:\xampp\htdocs\quiz\index.php on line 25
1
komentarz 4 lutego 2017 przez xandros Nałogowiec (29,420 p.)
Bo twój result zwraca false:

http://php.net/manual/en/mysqli.query.php#refsect1-mysqli.query-returnvalues

Czyli być może tabela nie istnieje...

albo zdebuguj errora, ( http://php.net/manual/en/mysqli.error.php )

albo użyj pdo i będziesz widzial ładny wyjątek
komentarz 4 lutego 2017 przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)
Czyli co ja mam zrobić. Dopiero zaczynam z back-end i nie znam ani php ani mysql.
komentarz 4 lutego 2017 przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)
Dodam, że tabela istnieje.
komentarz 4 lutego 2017 przez xandros Nałogowiec (29,420 p.)
przerobić lepsze źródło:

https://www.youtube.com/watch?v=QtCdk459NFg

dodam jeszcze, byś używał: var_dump http://php.net/manual/en/function.var-dump.php

I sprawdzał, czy dana funkcja zwraca to, czego oczekujesz.

Efik: nie wymagam xdebuga, bo skonfigurowanie może być na tym etapie za trudne...

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 909 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2016 w SQL, bazy danych przez Nikospy Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 783 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,397 wizyt

93,742 zapytań

142,680 odpowiedzi

323,299 komentarzy

63,328 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...