• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Plomby asus R301LJ

Object Storage Arubacloud
0 głosów
634 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2016 w Sprzęt komputerowy przez natrov Gaduła (3,970 p.)
edycja 28 stycznia 2016 przez natrov
Witam,

postanowiłem wymienić dysk twardy HDD na SSD. Wie ktoś może czy i gdzie znajdują się plomby w tym laptopie, gdyż ich zerwanie jest chyba równoznaczne z rozwiązaniem gwarancji?

Odkręciłem śrubki, zwolniłem zaczepy, oderwałem gumowe podkładki z myślą, że tam jest śrubka ale nadal coś gdzieś trzyma. :)

Link do laptopa: http://www.komputronik.pl/product/275050/Elektronika/Laptopy_Tablety/ASUS_R301LJ_FN030V.html

Pozdrawiam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 stycznia 2016 przez _a4 Obywatel (1,330 p.)

https://www.youtube.com/watch?v=x1tupHjUKSg

Nie jest to ten sam model, ale z tego co kojarzę to "otwieranie" jest takie same jak w R301LJ. Nie widać żadnego zabezpieczenia przez otwieraniem, który podczas samego procesu może się naruszyć (plomba).

 

Z tego co wiem, teraz gwarancja obejmuje "integralność", czy ja by to się nie nazywało. Chodzi o to, że jeśli dany zestaw będzie zawierał nieautoryzowany element to sama gwarancja już nie obowiązuje. Czyli jeśli wymienisz dysk to tracisz gwarancję. Tutaj odsyłam do zapoznania się z treścią samej umowy gwarancyjnej dołączonej do urządzenia lub kontakt z supportem w tej sprawie.

komentarz 30 stycznia 2016 przez natrov Gaduła (3,970 p.)
Dzięki, ale jak wymienię dysk sam, po kilku miesiącach coś się stanie z laptopem i będę chciał do oddać na gwarancję to włożę oryginalny dysk od laptopa. To jak oni się zorientują, że było coś modyfikowane?

Pozdrawiam
komentarz 30 stycznia 2016 przez _a4 Obywatel (1,330 p.)
W takim przypadku się nie zorientują, tylko należy o tym pamiętać.
komentarz 30 stycznia 2016 przez Mikrokontroler xD Stary wyjadacz (13,500 p.)
istnieje pewien mit że jak rozkręcasz laptopa to śrubki "odpryskują" i po tym się sprawdza czy nic nie było gmerane :).

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 132 wizyt
pytanie zadane 8 października 2022 w Sprzęt komputerowy przez Hubert731 Obywatel (1,650 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 179 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez weedie Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 115 wizyt
pytanie zadane 28 października 2020 w Sprzęt komputerowy przez Dudek798 Nowicjusz (120 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...