• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Antena do HSPA+ (INNY TEMAT)

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
145 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Kuba Bielawski Obywatel (1,760 p.)
Chciałbym móc odbierać sygnał HSPA+ UMTS 2100
Dlaczego nie LTE? Ponieważ od nadajnika mam ponad 7km, a od 4-5miesięcy posiadam internet mobilny z stałą prędkością down: 6mb/s upl: 1mb/s
(piszę stałą ponieważ taka mi wystarcza w zupełności, a jeszcze nigdy mi nie spadło poniżej 6mb/s, w nocy mam około 7-8mb/s). Także prosiłbym o nie proponowanie mi żadnych cudów z LTE ponieważ to dla mnie za duże koszta a to mi w zupełności wystarcza.
Odległość minimalna od nadajników to minimum 3,20km a maxymalna (która ma odbierać to 4,5km, gdyż po wykorzystaniu pakietu mam internet 10gb w karcie z abonamentem i w razie czego chce przestawić antenę na inny nadajnik w tej odległości), Modem posiada 2x Wejścia SMA . Modem obsługuje maksymalne osiągi HSPA+ coś koło 42mb/s jakoś tak. W moim obecnym miejscu gdzie trzymam lapka z modemem to parapet i sygnał W Orange jak i Plus (nadajniki w odegłości ok 50m od siebie) mam -85dBm (maximum jakie udało mi się osiągnąć to -83dBM, a że wiosna idzie to zaisęg się pogorszy i chciałbym kupić antenę która poprawi mi osiągi. Jak już wspomniałem modem ma 2 wejścia SMA, dlatego nie wiem kompletnie czy jeszcze jakaś złączka musi byćczy nie, zależy mi na niskich kosztach + najlepiej używki z allegro

Moja lokalizacja na mapie BTS to:  http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations&network=&standards=&bands=&center=50.397865%2C18.177285&zoom=15

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 31 stycznia 2016 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
wybrane 31 stycznia 2016 przez Kuba Bielawski
 
Najlepsza
+1 głos
odpowiedź 30 stycznia 2016 przez matiaso Obywatel (1,500 p.)
Na szybkości znalazłem coś takiego: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=5736

Jeśli chodzi o siłę odbieranego sygnału, to wiele również zależy od czułości odbiornika, dobra antena to nie wszystko. Jeśli tniesz koszta to modem posiadający zasięg do okólny powinien wystarczyć i może warto poczekać z jakimkolwiek zakupem do wiosny :P. Myślę, że gdy wiosna nie będzie deszczowa i jeśli nie mieszkasz w lesie to zasięg nie powinien być gorszy.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 140 wizyt
pytanie zadane 20 września 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Chlipchlip Użytkownik (850 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 643 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 4,632 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Ditrix Mądrala (5,650 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,078 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...