• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

.jar uruchamianie konsoli po kliknięciu kilka razy na plik.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
4,644 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2015 w Java przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
edycja 16 kwietnia 2015 przez Dorion300
Powiedzmy że mamy plik "dzar.jar" który nie posiada GUI.

aby go uruchomić trzeba wpisać w konsoli "java -jar dzar.jar".

Jak to ominąć?

Chciałbym aby wystarczym sam dwuklik na pliku.

konfertowałem .jar na .exe i wszystko ładnie działa ale ja tak nie chce.

gdyż ucze się javy aby korzystać program także na linuksie.

a linux nie odpala .exe

EDIT: Problem chcę naprawić na windowsie!

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez Mister123450 Dyskutant (8,700 p.)
wybrane 24 maja 2015 przez Dorion300
 
Najlepsza
Nie działa ponieważ nie ma uchwytu. Sama aplikacja - jej proces może zostać po włączeniu jej, jak nie ma GUI. Konsola uruchamia ją pod uchwyt więc jej strumień wejścia/wyjścia przechodzi na konsole. Jeżeli aplikacja nie ma żadnego środowiska komunikacji, musi być zakotwiczona pod jakiś proces.
komentarz 22 kwietnia 2015 przez Strugaczka Początkujący (260 p.)
Podpowiem Ci tak: kiedy miałem początki z programowaniem na androida potrzebowałem pliku .apk ale nie przez jakis konwerter tylko żeby przy zapisywaniu (Ctrl+S) generowało mi ten plik. Otóż nie wiem w jakim srodowisku programujesz. W Eclipsie jest opcja do ustawiania co chcesz generować i kiedy uznasz że masz gotowy program to dajesz Ctrl + S praz generujesz plik .exe. Przy nastepnym zapisaniu powinien się zmieniać już samoczynnie plik .exe.
+1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez Carmack Bywalec (2,060 p.)
Witaj,

Jaka to dystrybucja Linuxa? Czy masz zainstalowane OpenJDK Java Runtime ?

Prawym przyciskiem na plik .jar -> Właściwości -> Otwórz za pomocą( Open with ) -> OpenJDK Java Runtime - ustaw jako domyślne.

Więcej informacji tutaj[ENG]:
http://askubuntu.com/questions/192914/how-run-a-jar-file-with-a-double-click
komentarz 16 kwietnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Chodzi mi o problem na Windowsie.

Ale bardzo dziękuje jeśli chodzi o linuxa.
komentarz 16 kwietnia 2015 przez Carmack Bywalec (2,060 p.)

Analogicznie powinieneś postąpić na Windows.

Dla Windows 7:

  1. Panel sterowania
  2. Programy domyślne
  3. Dopasuj typ pliku lub protokól do programu
  4. Kliknij dwa razy na .jar
  5. Wybierz C:\Program Files\Java\jre7\bin\javaw.exe
  6. Kliknij Otwórz
  7. Następnie ok.

*Nazwy zakładek mogą być nieco inne.

komentarz 16 kwietnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Nie żebym wnikał ale to automatycznie sie ustawia po samym instalowaniu javy i miałem tak od początku.

Tylko ze problem w tym że aplikacje (napisane w javie i przerobione do runtime .jar) w wersji konsolowej nie odpalają, i działają jedynie aplikacje z GUI.

I aby odpalić wersję konsolową to trzeba wpisywać w konsoli "java -jar dzar.jar"

Tylko minusem jest takim że trzeba skonfigurować ręcznie Windows aby komenda "java" była w konsoli w każdym miejscu.

 

A ja nie chcę tak się bawić i od razu po kliknięciu 2 razy w plik .jar odpaliła się konsola i program.
komentarz 16 kwietnia 2015 przez Carmack Bywalec (2,060 p.)
Rozumiem.

Freeware'owy program jarfix ma rzekomo pomóc.

http://johann.loefflmann.net/en/software/jarfix/index.html
0 głosów
odpowiedź 22 maja 2015 przez matopr Nowicjusz (140 p.)
Witaj,

może odgrzebuję stary post ale wydaje mi się, że nie udzielono Ci satysfakcjonującej odpowiedzi :)

jak to zrobić na Windows:
jeśli już zbudowany projekt - wyeksportowany do pliku *.jar otwórz go np. winrarem, i zobacz czy zawiera folder z nazwą projektu oraz "META-INF". W tym folderze będzie plik o nazwie MANIFEST.MF jak go edytujesz w notepadzie to powinna się tam znajdować linijka o nazwie "Main-Class: NazwaProjektu.Klasa" Klasa jest to oczywiście główna klasa Twojego projektu.

Jeśli tego nie masz to interpretator Javy nie wie którą klasę uruchomić jako pierwszą (jesli masz ich np. kilka)

np w ECLIPSE: Przy eksporcie projektu do "Java/JAR file" przy którymś kroku będziesz miał możliwość podania "Main class"
 

Code on!
komentarz 22 maja 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Kod działa prawidłowo, ale bez konsoli.

Czyli mimo że program działą to nie pokazuje informacji przez konsolę.

Temat rozwiązałem, pomógł taki pewien kolega który niestedy usuną post, ale zdązyłem go odczytać.

Czyli uruchamianie go przez .bat albo przez linuxową wersję .bat.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,116 wizyt
pytanie zadane 25 grudnia 2018 w Java przez ShockOfficial Początkujący (390 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 206 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2018 w Systemy operacyjne, programy przez madis Użytkownik (540 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 434 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...