• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy potrzebne są mi lekcje gry na klawiszach?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
206 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Jarek K. Początkujący (330 p.)
Witam. Domyślam się, że to forum odwiedzają w większej ilości informatycy, ale może ktoś z Was ma w sobie duszę artysty :) Od jakiegoś czasu uczę się grać na keyboardzie. A dokładniej - włączam dźwięk symulujący organy kościelne i gram pieśni kościelne. Mam nuty rozpisane w układzie czterogłosowym, także nie muszę nic harmonizować ani wymyślać. Jednak idzie mi ciężko mimo, że regularnie ćwiczę. Teraz moje pytanie - czy w moim przypadku kilka lekcji od kogoś doświadczonego mogłoby mi pomóc? Bo niby mam materiały, wystarczy ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Ale może jednak ktoś mi podpowie jak się uczyć efektywniej i wtedy ruszę do przodu? Rozumiem lekcje na początku - poznać dźwięki, wyjaśnić pojęcia, nauczyć się jak czytać nuty. Ale teorię znam. Mam nadzieję, że dobrze naświetliłem problem. Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki, co dalej robić

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 28 stycznia 2016 przez Macheroni Użytkownik (970 p.)
Witaj !

Grałem tylko na gitarze więc moja odpowiedz może być zła ale gdy ja się uczyłem to bardzo ale to bardzo pomogła mi praca z innym człowiekiem,rozumiałem wiecej przez tłumaczenie i poprawianie mnie na "żywo". Dlatego polecam !

 

Pozdrawiam.
komentarz 28 stycznia 2016 przez Jarek K. Początkujący (330 p.)
Może i masz rację. Spróbować i zobaczyć jak będzie szło. Największy problem to jest taki, że prawą ręką szybko się nauczę, lewą tak samo, ale potem mam ciężko je zgrać razem. Może to kwestia wiary, że mi się uda albo po prostu muszę jakieś ćwiczenia porobić albo zmienić technikę. Albo po prostu się nie nadaję i jestem za stary (28 lat) :/
0 głosów
odpowiedź 28 stycznia 2016 przez C☺ndzi Stary wyjadacz (12,100 p.)
Takze ucze sie grac na keyboardzie, najpierw pokazal mi brat, potem uczylem sie z jego ksiazek. Mysle, ze potrzebne ci sa latwiejsze cwiczenia.
komentarz 28 stycznia 2016 przez Jarek K. Początkujący (330 p.)
Nauczyłem się z nut trzech pieśni. Widocznie musiały być mało skomplikowane skoro mi się udało i bardzo dobrze mi idzie ich granie. Z innymi idzie znacznie dłużej. Czasami jest tak, że zwrotka idzie mi jakoś szybko, a potem refren strasznie ciężko. I właśnie się zastanawiam, czy pomoc kogoś doświadczonego mi pomoże z tym. Żeby uczyć się efektywniej.

Może właśnie mając jakieś łatwiejsze ćwiczenia lepiej będę umiał zgrywać obie ręce

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 299 wizyt
pytanie zadane 26 marca 2016 w Nasze projekty przez Pyro Gaduła (4,210 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 151 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Ibisz Nowicjusz (210 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 150 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2022 w Sprzęt komputerowy przez molik Użytkownik (950 p.)

92,545 zapytań

141,387 odpowiedzi

319,503 komentarzy

61,930 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...