• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linux - kompilacja ze źródeł

Object Storage Arubacloud
+1 głos
963 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ćwiczę obsługę linuxa wraz z pewną książką. Doszedłem do tematu kompilacji źródeł. Rozpakowanie tar.gz bez problemów, zaczęły się one przy poleceniu ./configure. Oto log http://wklej.org/hash/a4ea09a598a/

Problem w tym, że na końcu jest jakis error a polecenie make nie działa :(

Pozdrawiam :)

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)
A zobacz czy masz /usr/bin/wx-config? Może to kwestia zależności. Masz libwxgtk2.8-dev?
komentarz 16 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Mam. smiley

+1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
@offtop

Mógłbym wiedzieć co to za książka? Uważasz  za wartą polecenia?
komentarz 16 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Książka stara, napisana przez mojego nauczyciela, pt. "Edukacyjny Linux". Uczę się z tego, bo innych książek nie mam, ale chociaż ta zaleta, że jak czegoś nie będę umiał to do niego pójdę się zapytać. :)

Ale książka jest ciekawa jak na razie, głównie chciałem się nauczyć z niej choć trochę obsługi terminala.
komentarz 16 kwietnia 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Dziękuję i gratuluję nauczyciela! Największym osiągnięciem mojej "psorki" z liceum było obsługa Worda (nic innego nie umiała, nawet 'programowaliśmy' w wordzie). A książki poszukam w bibliotece/internecie i z chęcią przeczytam :). Szybkiego powrotu do zdrowia!
komentarz 16 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Dzięki :) Pozdrawiam :)
+1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
apt-get install audacity

spróbuj tego :)
komentarz 17 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ja wiem, że tak mogę zrobić, ale chciałem nauczyć się kompilacji ze źródeł :)
0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Musisz mieć w tym katalogu co był plik ./configure mieć plik który wykona ci polecenie make czasami jest ten plik w innym katalogu daj skana z ekranu. Następnie uruchamiasz make install gdzie make zostało już wykonane i te zależności teraz musisz zainstalować. W tym folderze co wypakowałeś mogą się znajdować także wskazówki odnośnie instalaci.
komentarz 16 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
komentarz 16 kwietnia 2015 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
edycja 16 kwietnia 2015 przez Mateusz Analityk
powiem ci ze ja niedawno instalowałem ten program wczoraj

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 444 wizyt
pytanie zadane 31 maja 2017 w Systemy operacyjne, programy przez tablof Początkujący (340 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 826 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 358 wizyt
pytanie zadane 30 kwietnia 2021 w C i C++ przez believer88 Nowicjusz (240 p.)

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...