• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

strony www, interfejs, trendy

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
220 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2016 w HTML i CSS przez jeremus Maniak (59,720 p.)
Chciałbym poznać wasze opinie na temat  warstwy prezentacji, interfejsu strom www. Do czego zmierzam ? Otóż w związku z rozpowszechnieniem smartfonów  i tabletów, twórcy stron starają się tak projektować strony tak aby możliwa była nawigacja zarówno na tradycyjnym sprzęcie ( monitor+mysz+klawiatura) - w skrócie (mmk  :) , jak i na urządzeniach przenośnych. Stąd te kafelki itp.. Według mnie, skutkuje to jednak regresem jeśli chodzi o jakość stron, przejrzystość, ilość informacji  prezentowanych na stronie. Czy jesteśmy na to skazani ?. Druga sprawa to,  to nieszczęsne klikanie. W szczególności na portalach informacyjnych. Aby przeczytać artykuł , trzeba przeklikać ze 20 razy fragmenty tekstu z obrazkami+ reklamy. Rozumiem że portale muszą zarabiać, ale to generuje efekt często odwrotny - zniechęcamy się i rezygnujemy z przeczytania artykułu. Drugim efektem jest znacznie dłuży czas jaki musimy poświęcić aby zapoznać się z treścią. Nastraja mnie to pesymizmem. Może się mylę , może wam to nie przeszkadza.. Jestem ciekaw co o tym myślicie..

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 stycznia 2016 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
To, że teraz nastał flat desing to moda, która mi osobiście pasuje - lubię prostotę oraz "przekaz", który jest niesiony poprzez całość. Moim zdaniem, gdybyśmy się cofnęli 10 lat wstecz, wtedy był większy problem z odczytaniem strony - flash, quicktime, ogółem dużo wtyczek, a łącza nie były tak szybkie. Teraz bardzo dużo można zrobić poprzez HTMLa, przez co zyskujemy jako tworzący. Moim zdaniem flat potrwa jeszcze jakiś czas, a potem znowu wrócimy do krągłości i gradientów, ale już w innej formie ;)

Co do trudności z czytaniem na portalach - polecam inne źródła, ponieważ te których używasz to prawdopodobnie wp, onet lub interia, gdzie reklama jest na reklamie. Nie czytam za dużo, jeżeli idzie o newsy, ale z reguły przejrzę purepc co jakiś czas czy android.com.pl - nie widzę tam dużo reklam ;)
+1 głos
odpowiedź 25 stycznia 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Dobrze wykonane RWD pozwala dostarczyć interfejsu dostosowanego pod konkretne urządzenie na podstawie jednego kodu. I tak to powinno działać. W uniwersalne interfejsy raczej trudno uwierzyć, a rzeczywistość obawy potwierdza ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 208 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2016 w C i C++ przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 151 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 410 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2016 w HTML i CSS przez Mi3cr4aft Nowicjusz (120 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...