• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

CZEMU tego nie ogarniam swift

Object Storage Arubacloud
+1 głos
302 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2016 w Offtop przez niezalogowany

Gdy ukończyłem kurs c++ pana zelenta BARDZO mi się spodobał wszystko wytłumaczone o co tu chodzi itd co jak się zazębia 

 

ale gdy obejrzałem kurs swift to mój mózg wybuchł 

coś.physicsBody = SKPhysicsBody(circleOfRadius: self.frame.height / 2)

Kurde co to physicsBody co to self.frame.height jezu i w jakim tutorialu patrze nikt tego nie tłumaczy

 

może coś mi umyka może musze znać jakiś język żeby zrozumieć swift np objective c a może to po prostu pierwszy raz z językiem obiektowym? może Pan Zelent robi najlepsze kursy nie tylko na polskim youtube ale na tej planecie 

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 25 stycznia 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Kurs MZ jest prosty w zrozumieniu.... i tyle. Chyba większość użytkowników tutaj się zgodzi że późniejsze spotkanie z twardym programowaniem i profesjonalnymi tutorialami/dokumentacją bolało. (mowa o c++)
komentarz 25 stycznia 2016 przez kamilosxp Bywalec (2,090 p.)
oj to prawda :D
+1 głos
odpowiedź 25 stycznia 2016 przez Sedi Stary wyjadacz (10,200 p.)
edycja 25 stycznia 2016 przez Sedi
A co mówią angielskie nazwy tego ?:)

self własne, frame ramka, height wysokość. Edytujesz wysokość własnej ramki. To takie trudne ?:)

A co do kursów Mirka, to są one dobrze wytłumaczone... i na tym zalety się kończą ;) Zresztą takich tematów było mnóstwo.

Ot, np:

https://forum.pasja-informatyki.pl/100254/c-miroslaw-zelent?show=100254#q100254

Czy ten z PHP : http://www.webkrytyk.pl/krytyka/wideokursy/wideokursy-2-kurs-php-miroslawa-zelenta/
+1 głos
odpowiedź 25 stycznia 2016 przez niezalogowany
Strzelam w ciemno, że to jakiś framework. Nikt nie będzie Ci tłumaczył w tutorialach każdej funkcji, jaką taki framework oferuje. Od tego jest dokumentacja.
0 głosów
odpowiedź 25 stycznia 2016 przez kamilosxp Bywalec (2,090 p.)
Po tym kursie powinieneś chociaż w połowie wiedzieć co to jest, ale ten kurs nie jest całością. Zaopatrz się w jakąś książkę. Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 153 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez bear Użytkownik (720 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 422 wizyt
pytanie zadane 8 czerwca 2015 w Offtop przez niezalogowany
+1 głos
1 odpowiedź 205 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...