• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Framework php do szybkiego pisania z możliwością instalacji na hostingu.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
348 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2016 w PHP przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
Witam, przez dłuższy czas programuje w obiektowym php. Wczoraj jednak zepsuł mi się system i musiałem go dwukrotnie przeinstalować. Straciłem wszystkie swoje pliki projektów, które pisałem przez ostatnie pół roku. Próbowałem to odzyskać, ale nic z tego. Kiedy zastanawiałem się nad tym co mnie spotkało pomyślałem, że stało się nawet dobrze bo tamten kod nie był najlepszy (uczyłem się na nim obiektówki), a pisanie w php dużych stron bez żadnych frameworków to jak wymyślanie od nowa koła, żeby zrobić samochód.

Zastanawiam się więc jaki framework wybrać, żeby pisać szybko to co wcześniej schodziło tygodniami. Szukam frameworka który:

-można używać na hostingach, bez konieczności używania VPSów,

-szybko się w nim pisze backend,

-jest choć w podstawach opisany w języku polskim (oczywiście nie chodzi o całą dokumentacje ale jakieś poradniki albo coś)

Zastanawiałem się nad Silexem, ale nie wiem czy można go tak poprostu używać po skopiowaniu plików czy trzeba mieć dostęp do konsoli.

Dzięki za pomoc

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 24 stycznia 2016 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
wybrane 24 stycznia 2016 przez Else
 
Najlepsza
Tak, da się, ale Silex jest dość trudny mimo wszystko (bo i tak wymaga znajomości Symfony). Najszybszy jest Laravel – niemniej kosztem jakości.
komentarz 24 stycznia 2016 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
kosztem jakości- mógłbyś to nieco rozwinąć. Chodzi o optymalizację, funkcjonalność, poprawność? a i jeszcze, jak z dostępnością czegoś do nauki po polsku?
komentarz 24 stycznia 2016 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Laravel ma dość niepoukładany kod, co na późniejszych etapach może przeszkadzać. Tak, chodzi o poprawność i zgodność z tzw. dobrymi praktykami. Niemniej w czasie, w którym w Laravelu napiszesz całą apkę, w Symfony poznasz się dopiero z systemem konfiguracji ;)

Po polsku powinno być trochę materiałów. Niemniej, nie oszukujmy się: jeśli się chce programować na poważnie, znajomość angielskiego to podstawa.
komentarz 24 stycznia 2016 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
dzięki, znalazłem nawet polską dokumentację http://laravel-docs.pl/quick może jest trochę podstarzała, ale jak załapie podstawy zaczne z angielską jak zwykle. Dzięki
komentarz 24 stycznia 2016 przez No Lime Gaduła (4,540 p.)
Skorzystam z okazji i zapytam. Czy taki framework na początek będzie dobrym rozwiązaniem? Comandeer zerknij jak masz chwilę wolnego czasu, proszę.
komentarz 24 stycznia 2016 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Yyyy… jaki? Laravel?
komentarz 24 stycznia 2016 przez No Lime Gaduła (4,540 p.)
Wybacz. Jak zwykle nie wkleiłem linku. http://simplemvcframework.com/php-framework
komentarz 24 stycznia 2016 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
U, panie. Toż to Kohana z namespaces ;) Zdecydowanie nie.

Podobne pytania

+7 głosów
1 odpowiedź 312 wizyt
pytanie zadane 28 maja 2017 w Nasze projekty przez amiluke Obywatel (1,120 p.)
+2 głosów
5 odpowiedzi 3,361 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2016 w JavaScript przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 393 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2017 w PHP przez amiluke Obywatel (1,120 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...