• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Serwis filmowy, a prawa autorskie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
264 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2016 w Offtop przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)

Witam,

Podczas oglądania jakiegoś filmu, serialu bardzo lubię słuchać oryginalnych dialogów, głosów postaci. W przypadku lektora jest o to ciężko, więc preferuję napisy (zawsze jest opcja oglądania tylko po angielsku, ale nie znam tego języka na tyle dobrze, by czuć się comfortable.

Myślę nad stworzeniem serwisu (strony) z filmami, które to filmy posiadały by autorskie, wgrane przeze mnie napisy. Wynikało by z tego kilka plusów:

- tłumacząc film, uczyłbym się języka (jest to główny powód moich planów związanych ze stworzeniem serwisu)

- zwiększyłbym moje umiejętności tworzenia stron- dokowania filmów, pozycjonowania, i innych aspektów, tj. tworzenie baz danych, mysql, php i temu podobnych rzeczy

Przejdę do właściwej części mojego pytania, mianowicie sprawy praw autorskich do takich filmów.

Dwie kwestie:

- czy takie filmy mogę legalnie dodawać na moją stronę?

- czy są serwisy, które oferują download filmów w oryginalnej wersji (czyli tej jak gdyby bazy, do której dodawałbym napisy)?

Dodam, że nie zamierzam tworzyć drugiego dailymotion, czy yt (czyt. serwisu video na skalę światową), strona miałaby być raczej na użytek prywatny, może porozsyłałbym parę linków i to wszystko, dlatego prosiłbym o pomoc w interpretacji przepisów pod ten typ działalności.

Pozdrawiam.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 stycznia 2016 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)
Niestety jest to piractwo w czystej postaci. W Polsce legalne jest oglądanie pirackich filmów (chociaż oczywiście nikt tego nie pochwala, ale i tak wszyscy oglądają). Natomiast nielegalne jest udostępnianie pirackich materiałów. Musiałbyś płacić licencje wytwórnią filmowym, ale to nie są małe sumy ;) To tak jak z muzyką.

Podobne pytania

+5 głosów
8 odpowiedzi 1,438 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 195 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2019 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 497 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2015 w Offtop przez Teeto Nowicjusz (130 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,538 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...