• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przygotowanie do matury

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
361 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)
Witam,

Ten, kto zdawał już maturę albo po prostu zna mniej więcej strategie uczenia, wie jak to robić skutecznie itd; może podzielić się w tym wątku swoją wiedzą w kontekście nauki do tegoż egzaminu. Kiedy zacząć, na czym się skupić. A może znasz jakieś dobre materiały pomocnicze?

Co do mnie- maturę zdaję za rok, więc zostało mi około 15 miesięcy, które chciałbym dobrze wykorzystać. Dlatego piszę ten wątek.

Pozdrawiam.

//Edit: Dodam, że nie mam na myśli nauki tylko do jednego przedmiotu, ale matury jako takiej. Napisz jak przygotowywałeś się zarówno do angielskiego, jak i na przykład do matmy, czy polaka.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 24 stycznia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Skup się na przedmiotach, które musisz po prostu zdawać. Nadużywanie przedmiotów dodatkowych to głupota która owocuje bycie średnim ze wszystkiego. Im mniejszy zakres wiedzy do zdobycia tym więcej uwagi skupiasz na tym, co przekłada się później na wyniki.

Musisz wiedzieć do jakiej szkoły chcesz iść. Musisz poznać w jaki sposób są obliczane punkty i kierować się tylko w tę stronę.

Jeśli chodzi o matmę - ja w ferie zimowe zrobiłem prawie 2 tysiące zadań z Kiełbasy (książka najlepiej przygotowująca do matury imo) + wszystkie matury od 2005 roku łącznie z próbnymi. Po prostu zapominasz o przyjemnościach i zapierdzielasz.

Polski nie jest trudny. W sumie jest żałośnie prosty. Zawsze jest coś odnośnie funkcji jezykowych, zawsze jest analiza tekstu. Ja się nauczyłem jak wygląda klucz odpowiedzi, zawsze powtarzają się te same rzeczy. W takim sensie, że trzeba zwrócić uwagę na charakter postaci, na jej zachowanie, na jej wygląd i emocje. Wypisać każdą z postaci, porównać. Zwykle wszystkie rzeczy podkreślałem sobie w różne sposoby w danej pracy. Na przykład: cechy charakteru długa krecha, zachowanie dwie cienkie, wygląd to przerywana. Później wszystko wypisuje.

Angielski również jest schematyczny, są zbiory w których są szablony pisania listów, przydatne słownictwo itp.

Zapierdzielaj i tyle. Ja zacząłem się do matury uczyć we wrześniu maturalnego roku. Wcześniej nie miałem ochoty zdawać i nie znałem czegoś takeigo jak równanie kwadratowe czy też układ równań. Przyszło co do czego to dostałem się na PG.
+1 głos
odpowiedź 24 stycznia 2016 przez in4mat Bywalec (2,600 p.)
Szczerze, to nie uczyłem się w ogóle do matury, no może rozwiązałem kilka arkuszy z matmy i na tym koniec. Piszesz że zostało Ci 15 miesięcy, a domyślam się że skoro piszesz o tym tu to zapewne chodzi Ci o informatykę a nie medycynę, więc porozwiązuj sobie trochę arkuszy i powinieneś dać radę, ja tak się dostałem na Informatykę na polibudzie :D

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 345 wizyt
+1 głos
6 odpowiedzi 2,245 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Krst0 Obywatel (1,340 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 575 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez it_atari Początkujący (450 p.)

92,832 zapytań

141,777 odpowiedzi

320,822 komentarzy

62,162 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...