• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tani Laptop do C++ (Code::Blocks) do przygotowania do matury ( do 450 zł )-Thinkpad R500,T61,Netbook?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
432 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Alex5 Początkujący (420 p.)
Witam!

Obecnie posiadam dość mocny komputer stracjonarny z i5 (4x3.1) SSD itp,ale problem pojawia się wtedy,gdy chciałbym pouczyć się coś wieczorem....w łóżku.

Postanowiłem kupić taniego laptopa do ok.450-500 zł.Najlepiej z gwarancją.

Ma on służyć mi do przygotowania się do matury rozszerzonej z inf.(język C++ Code::blocks).

Na allegro znalazłem takie coś ( aczkolwiek trochę boję kupować się od firmy,o to że były naprawiane itp,ale niby mam rok gwarancji) :

http://allegro.pl/lenovo-thinkpad-r500-15-160-hdd-2gb-vista-gw-12-i5803303528.html

Nada się? I będzie działał w miarę stabilnie? ( z góry przepraszam,jeśli wklejając link nadużyłem regulamin,w takim wypadku prosiłbym o usunięcie mojego postu)

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Pozdrawiam!

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 24 stycznia 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Jeżeli jest robiony tak samo jak ThinkPady od IBM, to w przerwie od programowania możesz nim schabowe ubijać. Gdzieś na forum była już o tym dyskusja. IDE uciągnie Ci bez problemu, ale ma (przynajmniej dla mnie) bardzo niewygodną klawiature. W tej cenie można znaleźć całkiem przyzwoite hp Probook/Elitebook , mają z reguły lepsze matryce i klawiatury co jest istotne w programowaniu, niestety loterią jest to ile posłużą. Nagminne jest padanie kart graficznych czy w starszych compaq mostka północnego,  a dodatkowo egzemplarze z allegro to niejednokrotnie stworki po reballingu.
komentarz 24 stycznia 2016 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)

ale ma (przynajmniej dla mnie) bardzo niewygodną klawiature

To w takim razie kontrowersyjne, bo dla mnie klawiatura, zarówno rozkład jak i budowa, to absolutnie największa zaleta thinkpadów sprzed 2012 :P

komentarz 24 stycznia 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Egzemplarz który miałem miał takie na wpół komputerowe, wysokie klawisze. Mi dużo bardziej odpowiadają te płaściutkie bądź klawiatury wyspowe. Ale cóż, kwestia gustu :).
+1 głos
odpowiedź 24 stycznia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
Słyszałem że im starsze ThinkPad'y to tym lepsze
0 głosów
odpowiedź 24 stycznia 2016 przez Alex5 Początkujący (420 p.)
A jakiś netbook z jednordzeniowym Atomem N470 i 1GB ram (+ win7 starter) da sobie radę,czy to będzie przysłowiowa "padaka"

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 841 wizyt
pytanie zadane 30 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez Dominik Lange Obywatel (1,700 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 773 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 436 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,078 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...