• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Język do programowania stron internetowych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
603 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
Witam. Zamierzam pisać jakieś proste strony www i rozwijać się w tym kierunku. Kiedyś ogarniałam Pascala i podstawy C++. Przejrzałam już wiele tematów na forum ale nie uzyskałam satysfakcjonującej odpowiedzi. Chiałabym nauczyć się jednego, a dobrze. Skłaniam się do HTML na początek, lecz miło by było poznać również zdanie ekspertów :)

Dziękuję i pozdrawiam

1 odpowiedź

–1 głos
odpowiedź 26 stycznia 2016 przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
edycja 26 stycznia 2016 przez szmq
Front-end: CSS, HTML, Javascript - wiadome
Back-end: Java, PHP, Python, Go, Ruby, Javascript

Zależy co w sumie chcesz robić. Większość programuje w PHP, a ja przykładowo preferuje takie języki jak Python czy Go. Python jest niezwykle łatwy i przyjemny, a Go to demon szybkości. Myślę, że więcej informacji znajdziesz w internecie i w ten sposób znajdziesz coś najlepszego dla siebie. Sprawdź gdzie i jakie technologie się wykorzystuje, składnia etc :) Powodzenia
komentarz 26 stycznia 2016 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Go już jest na tyle rozwinięty, że się do webu dobrze używa?
komentarz 26 stycznia 2016 przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
Yeah, znam trzech programistów tworzących w tym back-end. Wiadome, że ma wady, ale każdy język ma gorsze i lepsze strony.
komentarz 26 stycznia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Ale i tak w efekcie końcowym użyjesz jakiś systemów do cachowania, varnisha itd. ;)

Moim zdaniem, każdy język ma swoje przeznaczenie i należy się dokładnie zastanowić co jest nam potrzebne.

Ale co z tego, jak trzeba dobrze poczytać o tym jak działa protokół HTTP. (Dużo razy o tym pisałem) jeżeli chce się iść w webdev :P
komentarz 26 stycznia 2016 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
A co mnie tak naprawdę, jako programistę, obchodzi cache varnishowy czy load balancer? To już jest działka sysadminów, nie programistów.

Jak się wychodzi z założenia, że wydajność załatwia inna warstwa systemu, to równie dobrze można całość złożyć z gotowców napisanych przez szympansy :P

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 401 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 400 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 361 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Mihost Nowicjusz (240 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...