• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Poszukuję osób do wspólnej nauki i pisania projektów

VPS Starter Arubacloud
+22 głosów
2,080 wizyt
pytanie zadane 23 stycznia 2016 w Nasze projekty przez Kicek Użytkownik (590 p.)
Cześć! Poszukuję osób które chcą regularnie uczyć się programować i wspólnie tworzyć rozmaite projekty, wspierać innych swoją wiedzą oraz móc poznać inne poglądy na pewne sprawy. Coś o mnie, ukończyłem technikum informatyczne gdzie poznałem pasję do programowania, dzisiaj jestem na pierwszym roku studiów informatycznych zaocznie, niestety przez brak czasu musiałem pasję odstawić na bok ale teraz chcę powrócić do tego ale nie sam. Proponowałbym zabawę w języku C++, C czy C#. Jeśli chcialby się ktoś włączyć we wspólną zabawę, chętnie przyjmę każdą osobę, którą będzie chciała czy to sie uczyć od zera czy nawet sprawdzać kody i służyć wiedzą :)

27 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 28 stycznia 2016 przez Kicek Użytkownik (590 p.)
 
Najlepsza

Cześć!

Choć mogłoby się zdawać, że projekt zamarł na etapie planowania, to faktycznie tak nie było, chciałbym ogłosić oficjalny komunikat odnośnie zakończenia pierwszego etapu naszego projektu.

Projekt będzie widnieć pod nazwą:

MZ Project

nazwa kodowa:

ks.projekt.2016

Ilość miejsc ograniczona do 15 osób aktywnie uczestniczących w projekcie.

Co tworzymy?

Wspólnie zadecydowaliśmy nad stworzeniem gry 2D w C++ stosując bibliotekę SFML. Będzie to gra platformowo zręcznościowa z elementami RPG.

Na jakim etapie jesteśmy?

Właśnie zabieramy się za planowanie projektu.


Z racji dużego zainteresowania musimy się ograniczyć do 15 miejsc w projekcie, mając na względzie harmonie i postępowanie projektu nie możemy zaangażować wszystkich, za co serdecznie przepraszam. Jednakże ilość miejsc dla tutorów i osób chcących służyć dobrą radą oraz kontrolowaniem wartości merytorycznej projektu jest nieograniczona. Dlatego też pilnie poszukujemy osób chętnych współpracować wraz z nami.

Do pracy będziemy wykorzystywać środowisko GitHuba oraz komunikować się za pomocą slaka oraz TS'a.

Wraz z postępami naszego projektu będziemy podsyłać nasze postępy. Mam nadzieję, że o niczym ważnym nie zapomniałem mimo tak późnej pory, a jeśli tak to będę się starał odpowiedzieć na wasze pytania.

Chciałbym też serdecznie podziękować za aktywny udział:

  • Nowej,
  • Kamilosxp,
  • Lemonlaremu,
  • Pietrzakacprowi,
  • Tomekkuowi,
  • Waniuowi.

 

Pozdrawiam

Kicek

+6 głosów
odpowiedź 23 stycznia 2016 przez zmiennoimienny Mądrala (5,540 p.)

O jakie projekty dokładnie chodzi? Gry, programy użytkowe czy pisanie wirusów? cool

komentarz 23 stycznia 2016 przez Kicek Użytkownik (590 p.)
Sami dokładnie nie wiemy, cały projekt ma na celu pomoc w rozwoju umiejętności programowania, będziemy starać się znaleźć kompromis między wszystkimi ideami i pragnieniami...

Kto to wie co wyrośnie z tego w przyszłości, choć mam nadzieję, że nie spłonie ta inicjatywa tak jak zapłonęła w tym momencie początkowym :)
komentarz 23 stycznia 2016 przez notabigthreat Mądrala (7,060 p.)
Jeśli chcemy, by powstał jakiś (konkretny) program, musimy zdecydować się na konkretny projekt. Dalej brnąc w ogólniki (wszystkie idee, pragnienia...) nic nie osiągniemy.
+6 głosów
odpowiedź 23 stycznia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

No dobra, a jakiś system kontroli wersji Panowie znają? wink

Bo bez niego nie wyobrażam sobie współpracy zespołowej.

Kto zna gita?:>

komentarz 23 stycznia 2016 przez Kicek Użytkownik (590 p.)
To jest wszystko w powijakach, dlatego też zachęcałem osoby, które byłby by skłonne to kontrolować pod względem merytorycznym, jednocześnie wszyscy prawdopodobnie będziemy się uczyć po raz pierwszy pracy zespołowej, więc i to będzie trzeba doprowadzić do odpowiedniej postaci.

Reasumując każda pomoc, rada i idea będzie wielce pomocna :)
komentarz 24 stycznia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
edycja 24 stycznia 2016 przez efiku
- Github Trzymanie repozytorium i ludzie robią forki projektu i dokonują zmian w plikach nastepnie Project Manager merguje pull requesty  

- Git  bez tego ani rusz

- Slack komunikacja

 

Tyle wystarczy by ruszyć z jakąkolwiek pracą zespołową.

Przykład: https://forum.pasja-informatyki.pl/70724/coderscommunity-czatrepajr?show=70724#q70724

A zaczynaliśmy tak:

https://github.com/CodersCommunity/czatrepajr/issues/3
+2 głosów
odpowiedź 23 stycznia 2016 przez Kicek Użytkownik (590 p.)
Cześć, nie sądziłem, że spotkam się z tak ciepłym i szybką reakcją, widząc tak duże grono osób sądzę że sami możemy dyskutować na temat przyszłych projektów, pierw musimy poszukać jakiejś formy zrzeszenia się poza forum aby nie tworzyć zbędnego przepływu informacji i poszerzać te grono dla kolejnych wspólnych prac. Wieczorem postaram się dogłębniej przemyśleć tę kwestię :)
komentarz 23 stycznia 2016 przez selfdrivers Użytkownik (870 p.)
Czekam z niecierpliwością :)
komentarz 23 stycznia 2016 przez selfdrivers Użytkownik (870 p.)
I jak tam. Wiadomo już coś??
komentarz 23 stycznia 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Mogę się przyłączyć, swoją wiedzę oceniam na coś pomiędzy średnio początkujący/średi, obecnie czytam symfonię c++ i jestem w połowie książki. Znam też "całkiem całkiem" bibliotekę SFML/Graphics a w przyszłości chcę nauczyć się robić gry online i strony internetowe
komentarz 4 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Jak można całkiem dobrze znać SFML będąc w połowie książki C++ i to jeszcze "Symfonia C++" ? ;)
+2 głosów
odpowiedź 23 stycznia 2016 przez niezalogowany
Pomysł jest dobry, jeżeli pójdziesz w kierunku projektu pisania gry (chyba najłatwiej na to znaleźć chętnych oraz rozdać zadania osobom o różnych umiejętnościach), to mogę wesprzeć taki projekt jako ktoś w rodzaju tutora + mogę brać czynny udział w projekcie (o ile mówimy o projekcie pisanym w językach, które wymieniłeś, czyli C-podobnych).
komentarz 23 stycznia 2016 przez Kicek Użytkownik (590 p.)
Sądzę, że na grze to stanie, angażuje największą liczę elementów ale jeśli będzie nad wyraz dużo chętnych to może i nawet kilka projektów na raz będziemy realizować, kto to wie :)
komentarz 23 stycznia 2016 przez niezalogowany
Daj znać jak się zdecydujesz co i jak, jeżeli będziecie potrzebowali tutora to wyślij mi wiadomość na PW lub maila (nie wiem na ile będę śledził ten temat).

Jak zbierzesz wstępnie listę chętnych osób, to proponuję zrobić jakąś konferencję na np TS aby wszystko obgadać bardziej na żywo (+ można zrobić jakiś szybki wstęp do gita dla osób nie znających tematu).
komentarz 23 stycznia 2016 przez Kicek Użytkownik (590 p.)
Niewątpliwie skorzystamy z takiej możliwości. Postaram się póki jeszcze jest taka chęć do końca tygodnia ustalić nasz pierwszy wspólny projekt :) Odezwę się jak to będzie ustalone.
+2 głosów
odpowiedź 23 stycznia 2016 przez Kicek Użytkownik (590 p.)
Cześć!

Witam ponownie wszystkich. Cieszę się, że jest tak wielkie zainteresowanie i wszystkim wam gratuluję chęci oraz tak pozytywnego odbioru.

Przechodząc do meritum, zastanawiałem się nad opcją facebooka, niewątpliwie gwarantuje duże możliwości komunikacyjne ale też rozumiem, że nie każdy będzie chciał się dzielić prywatnymi danymi. Dlatego proponuję wspólny e-mail, z racji tego, że cała idea raczkuje to będzie moim zdaniem jedna z lepszych opcji.

Jeżeli uda nam się rozkręcić inicjatywę, to postaramy się nawiązać bliższą współpracę z osobą której zawdzięczamy tutajszą obecność, czyli Panem Mirosławem Zelentem aby wsparł i umożliwił nam działalność, jak niejednokrotnie wspominał w swoich materiałach wideo o swych pragnieniach.

Jednocześnie proponuję jako środowisko Microsof Visual 2016, z moich informacji wynika, że umożliwia on pracę wielu osób nad jednym projektem. Wiem też, że nie jest to najdoskonalsze środowisko do rozpoczynania nauki (poznałem to na swojej skórze), ale zawsze to jest jakieś wyzwanie, z którym możemy się zmierzyć.

Mając też na względzie chęć rozwoju zawodowego i próby zachowania profesjonalizmu, proponuję używania jako języka wiodącego Angielskiego przy tworzeniu projektów i komentarzy w nim zawartych, wszystko co by zawierało się poza projektem możemy ustalać w języku Polski.

Podsumowując każda chętna osoba, chcąca wziąć udział w tymże projekcie niech napisze do mnie, niezależnie od swoich umiejętności i gałęzi w której chce się rozwijać. Spróbujemy stworzyć jakieś małe własne studio, w którym każdy będzie mógł się odnaleźć i jednocześnie móc wymieniać się wiedzą z pozostałymi uczestnikami.

Pozdrawiam

Kicek
komentarz 23 stycznia 2016 przez notabigthreat Mądrala (7,060 p.)
Proponuję, byśmy nie ograniczali się do jednego środowiska - niech każdy pisze na swoim, niech to projekt będzie wspólny.
komentarz 23 stycznia 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Zasugerowałbym wam Github/Bitbucket, wtedy każdy pisze jak chce i tylko pushuje na repo.
komentarz 23 stycznia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Github, mergowanie forków do głównego repo, slack do komunikacji i już ;)
komentarz 23 stycznia 2016 przez notabigthreat Mądrala (7,060 p.)
@Dash +1. A wszystkie pliki projektów itp do ignorowania.
1
komentarz 24 stycznia 2016 przez selfdrivers Użytkownik (870 p.)
A na jaki mail pisać?? Mój to SelfDrivers@wp.pl.
komentarz 24 stycznia 2016 przez selfdrivers Użytkownik (870 p.)
I myśląc o komunikacji uważam że dobrym rozwiązaniem byłby np ts3 jeżeli będzie taka potrzeba to posiadam jeden serwer i mogę podać ip. Dlaczego team speak?? Czasami kiedy będzie wiele spraw do omówienia możemy nie pisać emailem tylko porozmawiać co o tym myślicie?
komentarz 24 stycznia 2016 przez hub33k Bywalec (2,820 p.)

Do komunikacji polecam https://slack.com/

komentarz 24 stycznia 2016 przez notabigthreat Mądrala (7,060 p.)

Teamspeak?
Verba volent, scripta manent.

komentarz 24 stycznia 2016 przez selfdrivers Użytkownik (870 p.)
No nie wiem czy są one aż tak dobre. Ale spróbować nie zaszkodzi :)
+2 głosów
odpowiedź 23 stycznia 2016 przez Mikołaj Zakrzewski Obywatel (1,440 p.)
Z chęciom dołączę się to tej inicjatywy osobiście skończyłem wszystkie poradniki Pana Mirosława z c++.

mikolajtuchola@gmail.com
+1 głos
odpowiedź 23 stycznia 2016 przez b00ny Mądrala (6,050 p.)
W C++ to bardziej programy i sprawdzanie kodu ;) Jestem chętny do współpracy.
+1 głos
odpowiedź 23 stycznia 2016 przez szmyt151 Bywalec (2,010 p.)
oczywiscie chetny c++
+1 głos
odpowiedź 23 stycznia 2016 przez selfdrivers Użytkownik (870 p.)
Cześć, jestem zainteresowany propozycją, ponieważ bardzo chcę nauczyć się wiele więcej oraz wykorzystać zdobytą dotychczas wiedzę. Jeśli można to prosiłbym o kontakt na e-mail SelfDrivers@wp.pl.
+1 głos
odpowiedź 23 stycznia 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Jestem chętny do współpracy i nauki java android :)
+1 głos
odpowiedź 23 stycznia 2016 przez C☺ndzi Stary wyjadacz (12,100 p.)
Jeżeli nie będą to zaawansowane programy okienkowe, to zgłaszam się ;)
+1 głos
odpowiedź 23 stycznia 2016 przez lemonlary Początkujący (270 p.)
Z chęcią wezmę udział w takim projekcie. Oczywiscie preferuje c++. Jeśli chodzi o kontakt to email: lemonlary@wp.pl lub GG: 49270558. :D
+1 głos
odpowiedź 23 stycznia 2016 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
Świetna inicjatywa, zastanawiałem się w jaki spobób można by się z tego jak najwięcej nauczyć.
Jak ma wyglądać praca zespołowa? GIT?
Wtedy na jednym koncie mogło by być kilka projektów w różnych technologiach i o innych
stopniach zaawansowania.
Można by w głosowaniu wybierac kolejne forumowe projekty i pracować nad nimi wspólnie.
Dzięki temu wielu forumowiczów mogło by mieć wkład w tworzenie kodu.
Co o tym myślicie?
+1 głos
odpowiedź 23 stycznia 2016 przez Michał628496 Pasjonat (17,340 p.)
Ja chętnie bym się przyłączył C# i C++.
+1 głos
odpowiedź 23 stycznia 2016 przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
Werbuje sie do armii.

C++

SQL
+1 głos
odpowiedź 23 stycznia 2016 przez melko27 Nowicjusz (160 p.)
Też jestem chętny :) Jak na razie skończyłem objektowego C++ :)
+1 głos
odpowiedź 23 stycznia 2016 przez notabigthreat Mądrala (7,060 p.)
Zgłaszam się.
Zadania, jakich mogę się podjąć (C++): [pisanie | sprawdzanie/testowanie | ulepszanie] kodu.
Posługuję się biblioteką SFML.
Z systemów kontroli wersji to najlepiej git, miałem raz styczność z svn.
+1 głos
odpowiedź 24 stycznia 2016 przez Fergus Obywatel (1,010 p.)
Również chętnie bym się przyłączył. Do rozwiązania pozostaje w jaki sposób tę pracę grupową na odległość zorganizować.
+1 głos
odpowiedź 24 stycznia 2016 przez paramonov3 Nowicjusz (160 p.)
Witam, trochę jestem ograniczony czasowo bo pracuje ale z chęcią dołączę się do grupy. Pozdrawiam

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 709 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2016 w C i C++ przez Zdzislaw Goik Nowicjusz (140 p.)
+3 głosów
4 odpowiedzi 408 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2016 w Nasze projekty przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 211 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2016 w Nasze projekty przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...