• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

WSiZ Rzeszów - Programista,a słabe oceny z matematyki.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,638 wizyt
pytanie zadane 23 stycznia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Alex5 Początkujący (420 p.)
Witam!

Mam takie pytanie do Was drodzy koledzy.

Od dziecka chciałem studiować informatykę,bardzo spodobało mi się programowanie,którego się teraz dość dużo uczę ( zdaję rozszerzoną maturę z informatyki ),myślałem o studiach Informatycznych ze specjalizacją programisty na WSiZ w Rzeszowie,aczkolwiek nie wiem czy mam duże szansę się tam utrzymać ( ale i też dostać ;) ),ponieważ mam rozszerzoną matematykę i moje oceny z niej wahają się w przedziale 2-3 ( czasami jakaś 4 wpadnie).Nie przepadam za matematyką,aczkolwiek może to wina nauczyciela...który większość zniechęca( druga sprawa to to że poziom mojej szkoły jest wyższy niż innych liceów w mieście )

I tu pojawiają się moje pytania: Czy słyszeliście opinie o tej uczelni? Czy można studiować Informatykę/Programowanie ,nie zdając matury rozszerzonej z matematyki,lub zdając ją na około 25-30%?

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 stycznia 2016 przez VitGryfny Użytkownik (620 p.)

nie wiem czy mam duże szansę się tam utrzymać ( ale i też dostać ;) 

Matematyka na poziomie akademickim mało, moim przynajmniej zdaniem, nawiązuje do tego co było w liceum. Dobrze mieć biegłość w obliczeniach na poziomie liceum (np. wielomiany!!!) jednak bez problemu powinieneś sobie poradzić i bez tego bo mam wrażenie, że na studiach wszystko tak trochę zaczyna się od nowa.

Nie przepadam za matematyką

Na to niewiele mogę poradzić i raczej studia tego nie odmienią :) Matematyka w większości przypadków będzie wrzodem na dupie kogoś kto nigdy nie był z nią za pan brat. 

Czy słyszeliście opinie o tej uczelni? 

Moim zdaniem opinia o uczelni nie ma najmniejszego znaczenia. Podążanie za tzw. wysokim poziomiem uczelni nie ma dla mnie większego sensu. Jeśli czujesz, że programowanie to Twoja pasja to nauczysz się go siedząc po ciemku pod kocem w nieogrzewanej szopie. Nikt nikomu niczego na siłę do głowy nie włoży. Wybierz uczelnię, która będzie Ci wygodna i ekonomicznie bardziej przystępna. Determinacja i samozaparcie zrobią resztę. Pamiętaj, że ideą uczelni wyższej nie jest Cię nauczyć a wskazać Ci drogę gdzie tej wiedzy szukać.

Czy można studiować Informatykę/Programowanie ,nie zdając matury rozszerzonej z matematyki,lub zdając ją na około 25-30%?

Jak najbardziej. Wiele uczelni a WSiZ (niepubliczna) z chęcią przyjmie studenta, który w ogóle matematykę zdawał... bo i pewnie tacy którzy jej nie zdawali mają szansę się dostać. Mamy niż demograficzny! Nie martw się! Zresztą ostatecznie dojdą odwołania i inne hostorie. Nikt nie wzgardzi Twoimi pieniędzmi - uwierz mi.

Więc uderzaj śmiało i nic się nie bój. Pamiętaj, że nikt niczego Cię nie nauczy bo nikomu tam nie będzie na Tobie zależało.

0 głosów
odpowiedź 23 stycznia 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Zdając na 25-30%? Jak? Zasady matury się zmieniły?
komentarz 23 stycznia 2016 przez Mikrokontroler xD Stary wyjadacz (13,500 p.)
Chodziło o rozszerzoną :) ją nawet zdajesz(nieobowiązkową) na 0%.
komentarz 23 stycznia 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Mea culpa, wybacz, nie doczytałem :). Ogólnie z tego co wiem to niestety matematyka czasami liczy sie bardziej niż informatyka przy rekrutacji na studia. Z drugiej strony, napisanie dobrze matury z matematyki to nie filozofia, a kwestia przerabiania wcześniejszych arkuszy. Schematy zadań się powtarzają.
komentarz 23 stycznia 2016 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
Tym bardziej, że matematyka i tak będzie na studiach (chyba, że na tym czymś nie ma matematyki), także dobrze przygotowując się do matury coś tam w głowie zostanie.
0 głosów
odpowiedź 23 stycznia 2016 przez mikePQ Obywatel (1,340 p.)
Prawda jest taka, że dzięki głównie dzięki matematyce na pierwszym roku studiów technicznych odpada czasami nawet kilkadziesiąt procent. Wynika to z właśnie z faktu, że matematyka na studiach nie ma wiele wspólnego z matematyką wykładaną w szkole średniej. Jednakże nie oznacza to wcale, że jest łatwiej dla kogoś, kto miał problemy w liceum, przeciwnie, może być znacznie trudniej, ponieważ wykładowcy mogą wymagać już na starcie rzeczy, o których większość świeżo upieczonych studentów nigdy nie słyszała. Oczywiście wcale nie musi tak być, opieram się tylko na doświadczeniach moich i kolegów (AGH, Politechnika Rzeszowska, Politechnika Krakowska).
Co do WSiZ, nawet nie zdając matury rozszerzonej z matematyki prawdopodobieństwo przyjęcia jest bardzo duże, ze względu na to iż jest to uczelnia prywatna i jak na miasto tej wielkości jest tam sporo innych wyższych uczelni. Jeżeli będziesz się przykładał chociaż trochę do nauki to powinieneś bez problemu sobie radzić, słyszałem opinie, że studenci tej uczelni delikatnie mówiąc się nie przemęczają :) .
 Natomiast pewne jest to, że żadne studia nie uczynią z Ciebie programisty, do tego potrzeba dużo własnej pracy, a dyplom magistra wcale nie jest potrzebny, liczą się umiejętności.

Co do matury, masz jeszcze 3 miesiące, więc z 25-30%, które uzyskujesz obecnie,  przykładając się na poważnie do nauki możesz bez problemu przekroczyć 50 % w maju, wtedy możesz próbować aplikować na większość uczelni państwowych z dużą szansą przyjęcia. Powodzenia :)
0 głosów
odpowiedź 24 stycznia 2016 przez Alex5 Początkujący (420 p.)
Dziękuję serdecznie wszystkim za wyczerpującą opinię :)!

Mam jeszcze takie pytanie: Czy do przygotowania do matury z informatyki wystarczy mi Symfonia C++ ( Pana Grebosza) i Dwa Podręczniki szkolne ( materiał rozszerzony)+obsługa pakietu Office?

Czy dobrze byłby coś jeszcze przerobić?
komentarz 24 stycznia 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Porozwiazuj matury z zeszłych lat to zobaczysz czego ci jeszcze brakuje
0 głosów
odpowiedź 24 stycznia 2016 przez Quezx Użytkownik (510 p.)
Gdzie chodzisz? :) Ja też Rzeszów :>
komentarz 24 stycznia 2016 przez Alex5 Początkujący (420 p.)
Do Jasła więc mam jeszcze kawałek drogi do Rzeszowa ;)

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 409 wizyt
+4 głosów
5 odpowiedzi 571 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Oportunista Nowicjusz (160 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,477 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...