• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matematyka dyskretna - z czego się uczyć?

VPS Starter Arubacloud
+6 głosów
27,400 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2015 w Inne języki przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
Zdaję sobie sprawę, że moje pytanienie nie jest stricte związane z programowaniem, ale wiem, że matematykę dyskredną bezpośrednio stosuje się w informatyce. Na pewno każdy student informatyki przez to przechodził i jestem pewien, że większość miała z tym problem :) Szukam w internecie filmów/stron/artykułów, które pomogą zrozumieć owy przedmiot, ale nie mogę znaleść nic co "pomoże mi to zrozumieć". Proszę o podesłanie linków, jeżeli takowe znacie :) Z góry dziękuję!

Pozdrawiam!

13 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 15 maja 2015 przez gutek927 Obywatel (1,640 p.)

Na szczęscie dyskretna już za mną. Osobiście korzystałem czasem z: http://wazniak.mimuw.edu.pl/

komentarz 15 maja 2015 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
Również korzystam z tej strony ;)
+2 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez bossik21 Mądrala (5,750 p.)
eTrapezy przeglądałeś?
komentarz 16 kwietnia 2015 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
Tak, oglądałem, ale niestety w kursie matematyki dyskretnej eTrapeza poziom jest powiedziałbym bardzo niski ;/
+2 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez Mateusz Dalgiewicz Mądrala (5,270 p.)
"Matematyka Dyskretna - Kenneth A. Ross, Charles R.B. Wright"
+2 głosów
odpowiedź 23 czerwca 2015 przez KowalskiMateusz.pl Użytkownik (900 p.)
Z dyskretnej mam narazie tylko jeden film nagrany o zasadzie szufladkowej Dirichleta

https://www.youtube.com/watch?v=K1VJ-vLlbjE
komentarz 24 sierpnia 2015 przez vanowikv13 Bywalec (2,740 p.)
Niezły film :)
+1 głos
odpowiedź 29 kwietnia 2015 przez dyzio777 Nowicjusz (160 p.)
Jeśli chodzi o zrozumienie, znakomitym źródłem jest

http://www.ceneo.pl/37379506

Książka ma też wiele ciekawych zadań z rozwiązaniami.
+1 głos
odpowiedź 23 czerwca 2015 przez niezalogowany
Z Matematyki Dyskretnej nie znajdziesz wiele opracowań w sieci, temat jest zbyt płynny. Jedynie co ci mogę polecić to bardzo dobrą książkę: "Matematyka konkretna" autorstwa Donalda Knutha
0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Napisałeś owy przedmiot. Nie wiem nic o poziomie. Ale jeśli masz problemy proponuję kupno 2 podręczników i zadanie po zadaniu, przykład po przykładzie. 

Jeśli chodzi o linki to chwalę sobie tą stronę.

0 głosów
odpowiedź 3 maja 2015 przez dyzma Nowicjusz (140 p.)
Zobacz matematyka-dyskretna.pl
0 głosów
odpowiedź 11 maja 2015 przez Kropka1 Użytkownik (520 p.)
Polecam Ci portal http://kenis.pl

Na pewno znajdziesz, to czego szukasz, bardzo sobie chwalę tą stronę.
0 głosów
odpowiedź 15 maja 2015 przez fikosz Nowicjusz (180 p.)
O też takie info by mi się przydało.
0 głosów
odpowiedź 23 czerwca 2015 przez Surykat Stary wyjadacz (14,760 p.)
A masz jakiś konkretny dział na myśli? Jak na razie miałem tylko jeden semestr z Matematyki Dyskretnej i zajmowaliśmy się jedynie teorią grafów. ;)
0 głosów
odpowiedź 24 sierpnia 2015 przez ziemjok Gaduła (4,160 p.)
trochę odkopie temat ale szukam dobrych materiałów do grafów (hamiltonowskie, regularne, spójne, izomorfizm, itd)

wie ktoś może gdzie takie można znaleźć?
0 głosów
odpowiedź 24 sierpnia 2015 przez magdalenka120 Obywatel (1,520 p.)
Zależy co sam chcesz ogarnąć z matmy dyskretnej, na studiach kierunki dostają różne materiały, ja miałam logikę, kierunek niżej dostał prawdopodobieństwo, ale ogólnie polecam książkę Pawlaka, nie ma w niej tylko suchej teorii, jest dużo przykładów :)
komentarz 24 sierpnia 2015 przez Szykem2 Nałogowiec (29,510 p.)
Z tym, że nikt nie wie jak jeden ćwiczeniowiec mówił, że ten wykładowca strasznie lubi dawać takie smaczki typu przeładowanie operatora przecinka na jakieś dziwne operacje(?), ale znajomych mam na wcześniejszych latach to coś z nich wyciągnę :)
komentarz 24 sierpnia 2015 przez magdalenka120 Obywatel (1,520 p.)
Jeden z wykładowców powiedział mi, że na studiach nie mam uczyć się "uczenia", lecz kombinowania i powinnam zdobywać już doświadczenie :) Wzięłam to sobie do serca i cholera .. Efekty są naprawdę świetne! :) Wyciągaj, opłaci się Tobie - lepiej o czymś wiedzieć niż nie wiedzieć :D
komentarz 24 sierpnia 2015 przez Szykem2 Nałogowiec (29,510 p.)
Hmm... ciekawe podejście :) Spróbujemy zobaczymy, a że zawsze lubiałem wiedzieć co, z czego i dlaczego(takie lokalne powiedzonko) to nie powinno być problemów z zastosowaniem Dzięki za radę:).
komentarz 24 sierpnia 2015 przez magdalenka120 Obywatel (1,520 p.)
Nie ma za co, powodzenia!! :)
komentarz 24 sierpnia 2015 przez Szykem2 Nałogowiec (29,510 p.)
Dzięki i wzajemnie :)

Podobne pytania

+2 głosów
3 odpowiedzi 500 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,489 wizyt
pytanie zadane 23 października 2015 w Offtop przez tede774 Bywalec (2,650 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 309 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...