• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linux Mint-problem z WIFI

Object Storage Arubacloud
0 głosów
8,587 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Avalon Obywatel (1,130 p.)
Witam dzisiaj zainstalowałem Linuxa Mint na swoim laptopie i mam z nim spory problem.Nie widzi w ogóle mojego WIFI,podczas gdy przez kabel działa doskonale.Czy mógby mi ktoś z tym pomóc?

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 21 stycznia 2016 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)

Ja z wi-fi nigdy na lapku nie miałem problemu, ale na kompie mam problem od dłuszego czasu. Pierw działało mi wszystko świetnie, ale potem się coś zepsuło i działało a raz nie. Teraz w ogóle już nie działa.  Może masz moduł uszkodzony, ale spróbuj kliknąć prawym przyciskiem i zobaczyć czy masz włączony moduł wi-fi i ci wyszukuje sieci. Ja nie potrzebowałem instalować u siebie sterownikiem do wifi, ale musiałem niestety zainstalować do drukarki. Na szczęście nie było trudne. Znalazłem sterownik i go po prostu zainstalowałem.

komentarz 21 stycznia 2016 przez Avalon Obywatel (1,130 p.)
wi-fi mi działa,wystarczy że przełączę się na windowsa i już ładnie śmiga.Problem jest tylko w momencie w którym przełączam się na linuxa.
komentarz 21 stycznia 2016 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
wpisz u siebie ifconfig (zobaczysz czy wykrywa twoją kartę, może dojdziesz po tym o co chodzi ja muszę lecieć)
0 głosów
odpowiedź 22 stycznia 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Czy twój laptop to hp? Wiem że do niektórych modeli, np. starszych compaq, trzeba dociągnąć sterownik Wi-Fi ręcznie że strony producenta. Jak wpiszesz w google model+ "Wifi problem ubuntu", gdzieś tam na pewno linka do sterowników ktos podał. Dobrze by było gdybyś tutaj też podał model.
0 głosów
odpowiedź 22 stycznia 2016 przez Antero00 Gaduła (3,670 p.)
0 głosów
odpowiedź 22 stycznia 2016 przez niezalogowany
sprawdź jaką kartę sieciową (wifi) masz zainstalowaną a potem sprawdź sterowniki w razie czego ściągnij i zainstaluj
0 głosów
odpowiedź 23 stycznia 2016 przez Kamson Gaduła (4,280 p.)
Spróbuj zainstalować i użyć program  Device Driver Manager

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,018 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2020 w Systemy operacyjne, programy przez NeeqRR Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 266 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Falco Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 222 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Piotr Sosnowski Początkujący (250 p.)

92,568 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,629 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...